| anonim_4396 a întrebat:

Sunteti iubitori de arta si frumos? Daca da, ce artisti apreciati cel mai mult?

9 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Doar scriitorii:
agatha christie, eliade, calinescu, margaret atwood etc

| Polaris a răspuns:

Toată lumea știe, Guță-i nebunie.

| MaliciousDeath a răspuns:

Hmm,ar fi Banksy,Beksinski, Gaudi, Shintaro Kago, Jason Levesque, Tim Burton...

| AdrenalinTm a răspuns:

Salvadore dali e CEL MAI TARE si daca nu iubesti arta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Jared Leto.
Tot ce face el este o artă.
E impresionant ce poate face cu puțină imaginație şi un suflet mare :3

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pre-rafaelitii, simeon solomon, julia margaret cameron, caravaggio, patrick nagel

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fara poezie si BMW, viata e pustiu!

Mie imi place cantareata Mihai Traistariu.

| Ritsuko a răspuns:

Da,sunt pasionata!
Pai ar fi Stefan Luchian privind pictura desi nu sunt atat de pasionata cat sunt de arhitectura, in arhitectura Antoni Gaudi; dar nu doar dupa operele sale ci si dupa viata sa.