Cei mai activi useri din categoria Conversaţii pe 26 Martie 2025 sunt:
Bună! Aș avea nevoie de ajutor. I- am spus unui prieten "cam greu cu gramatica " și el a zis ca, "cam" se scrie cu cratimă "c- am". As vrea sa stiu care din cele doua variante îs corecte pentru "cam...? (mai mult)
Pot sa intru in republica moldova doar cu actul de identitate, fara pasaport?
În care direcție ar fi pierderile mai mari, în direcția unei relații și ca după finalizarea ei să se ajungă la traume și dureri + bani pierduți pe terapie și pastile sau în direcția că...? (mai mult)
Salut TPU! Ce înseamnă cuvântul obsedat?
Daca ma inscriu in armata si plec in timpul instructiei, adica renunt, pot dupa sa ma inscriu din nou? Ma refer la perioada de instructie de cateva luni inainte sa te angajezi, sa devii soldat.
Bună! Ieri la simulare Bac când am completat pătratul negru cu numele meu nu am mai deschis foaia din neatenție și s- a imprimat pe partea cealaltă. Îmi anulează simularea profesorii corectori,...? (mai mult)
Ziua doamnei Cristela când e?
Ce inseamna expresia asta "vreau sa te fac de bani gata"?
Salut, vreau sa fac farse la telefon la escorte. Vreau să mă dau drept preot. Dati-mi idei ce sa spun.
Cum se poate muri in somn?
Buna ziua! Am un vecin care merge la servici. Când vin colegii sa- l ia, în fiecare dimineață la ora 7AM claxonează sa iasă în strada. Asta se întâmplă de vreo 2, 3 ani. Alte dati de la 5 ...? (mai mult)
Cum îți dai seama că cineva te-a blocat pe WhatsApp? Poza lui de profil o mai vad?
Https://www.google.co.uk/search?sca_esv=3c1b2768c64ab720&sxsrf=AHTn8zo5oz_n_dwWw6DDzkDNVC1zCt8bJQ:1742833029499&q=fi%C8%99%C4%83+ de+ colorat+ personaje+ din+ desene+ animate&udm=2&fbs=ABzOT_BYhiZpMrUAF0c9tORwPGls0vqphpL9nGKy0PrLJqseLpRb9USly9q6GQ49vYl-...? (mai mult)
De ce sunt unii oameni prosti cărora totuși le merge bine în viață?
Ganditi va si voi cat timp pierdut in scoli, asta daca inveti, sa faci milioane de teme, milioane de lectii invatate ca intr- un final sa iei bacu cu 9 si altul sa nu faca mai nimic si sa ia bacu la.limita...? (mai mult)
Buna TPU! Vreau un sfat pentru a elimina un rest de popcorn de sub gingie.Am incercat cu:scobitoare,periuta de dinti si ata dentara,insa n am reusit, idei? Va rog
Cum aflu adresa fizica a cuiva, după Nr telefon, nume, oraș de reședință? Mulțumesc.
Buna! Ce ati alege dintre un espressor manual si unul cu capsule? Ce recomandati?
Ce pot face sa scap de amaraciune?
Cum este corect: arde-te-ar focul, ardă-te-ar focul sau arză-te-ar focul? Nu de alta, dar dacă e să înjur, să înjur și eu gramatical:)
Cum procedez in cazul in care o fata ma santajeaza ca trimite poze nud cu mine urmaritorilor de pe Instagram si imi cere bani pentru a le sterge? Fata a zis ca e din Olanda dar nu stiu daca e adevarat ...? (mai mult)
De ce nu pricepe mama mea ca notele in scoli sunt egale cu zero doar dupa ce te angajezi patronii ii intereseaza ce stii sa faci si daca prinzi repede, nu ii intereseaza ce note ai avut tu?
De ce nu intelege mama mea ca sunt multi oameni care pot reusi in viata si cu un job ok si fara bac? Nu sunt adolescent, sunt adult, am bacul dar nu m- a ajutat cu nimic, si 2 hai sa zicem ca poate ...? (mai mult)
Voi ce parere aveti de undele de la cuptorul cu microunde? Sunt daunatoare sau nu?
Buna. Dupa o accidentare foarte urata, care a facut pe toata lumea sa credă că va urma retragerea mea toatala din sport, am decis sa ma intorc. Saptamana vitoare am primul meci si de când a aflat,...? (mai mult)
Pareri uleiuri esentiale de la doterra?
Bună, nu știu dacă este locul potrivit sa scriu aici ceea ce am în gând. În ultima vreme ( în ultimii 2 ani ), am trecut prin foarte multe lucruri, în aceasta perioada m- am luptat cu o ...? (mai mult)
Ce inseamna cand visezi urmatoarele chestii: -un parinte se recasatoreste -esti urmarit -scene care se intampla in viitor
Își mai aduce aminte cineva cum arata București in anii 90-2000? Exista nostalgie pentru acele timpuri mai simple și din partea oamenilor mai tineri sub 30 de ani?
Mi-am lovit/ciobit un pic carcasa telefonului aveți idee cum aș putea rezolva? Un marker negru sau exista ceva kit uri? Poate merge și cu ojă?
Eu nu înțeleg de ce lumea fumează și joacă la aparate. Fumatul- scoți fum pe gură ca un dragon Jucatul la aparate- Nu înțeleg satisfacția oamenilor de a apăsa pe un buton. Voi ce...? (mai mult)
Help! Un barbat se mai uita la tine daca ai celulita (pe fund de exemplu)? POate esti frumoasa, inteligenta, dar ai celulita destul de vizibila (nu esti grasa a se intelege). Daca ajungi in intimitate...? (mai mult)
Buna. Am un credit bancar la Sparkase Germania. Am avut intentia sa achit luna de luna. Sunt sofer de tir, am schimbat locul de munca de unde aveam anmeldung, acum lucrez la alta firma dorm pe cabina, ...? (mai mult)
Fetelor,vreau si eu sa imi spuneti lurcuri atractive la un baiat (fizice,morale, orice) si baietii la fel despre noi fetele.
Hei! Voi daca ati avea dintii galbeni ati fi complexati? De fapt este dantura mea naturala, fara fatete, fara albire. O singura data in viata mi- am facut albire si m- a durut ca naiba...plus ca albire...? (mai mult)
Bună am cumpărat o saltea ortopedica star moon argan memory cu husa nedetasabila și nu știu care este partea cu spumă memory.( Doar pe o parte are)
Care sunt florile voastre preferate? Mie îmi plac zambile și lalelele cel mai mult!
Bună ziua! Ce firma de televiziune este mai buna? Digi este o firma foarte proasta!
Bună ziua! Mă confrunt cu o durere foarte nașpa de dinte, e unul din cei doi din față, plombat acum ceva timp. Am luni programare la dentist, până atunci, ce pot face să ameliorez durerea?...? (mai mult)
Dacă te banează cineva și iti da raportează pe ig, dar doar asa dar tu nu ai nimic ilegal și nu ai făcut nimic ți se inchide contul?
Știe cineva cam prin ce an a ajuns metamfetamina cristalina la noi in Romania/ Bucuresti? Presupun ca după revoluție, dar sunt curios sa știu când. Poate este o întrebare ciudata pentru unii,...? (mai mult)
Va face Dani Mocanu închisoare?
Am fost la un interviu și mi s- a zis că am pretenții că nu vreau să lucrez noaptea. Mi s- a părut un comentariu nepotrivit. Voi ce ziceți? Aveam pretenții dacă îi ziceam că eu lucrez doar ...? (mai mult)
Bună ziua! Am o pisicuta bolnava cu insuficienta renală și pancreatita. Este pe tratament și tot nu vad o îmbunătățire. Dacă aveți situații asemănătoare, va rog sa îmi spuneți.
Ce canale de mirc mai frecventati?
Azi am avut o dispută cu cineva, care a devenit și personală, probabil din lipsă de argumente. Vorbeam cu cineva despre persoanele care fac ilegalități, cum sunt interlopii, cămătarii etc.,...? (mai mult)
Oare cat sunt supraevaluati artistii de muzica în România sa ceara 5- 10.000 Euro pentru câtva ore de " behăit " cu muzica lor pusa pe fundal? Și apoi sa își etaleze vacantele, casele & mașinile?...? (mai mult)
Experienta nasoala cu jandarmeria Nu stiu daca a mai pățit cineva, dar ma intorceam intr- o noapte acasa si am trecut pe langa o duba cu jandarmi. Au început sa ma ia la întrebări, sa ma puna...? (mai mult)
Va plac crocodilii?
Intrebare pentru fumatori si pentru vaperi! Eu am fumat destul de mult la viata mea si de vreo cativa ani buni am trecut la vape. Vapez exclusiv mtl si bag o sticluta de 18 / 20 mg( nic salt) la 4 zile....? (mai mult)
Boxa portabila EP118WS Difuzor Bluetooth cu radio FM incorporat
16
Memorie USB Kingston DataTraveler 50, 64GB, USB 3.0
50
Casti Bluetooth Creative Sound Blaster Jam
Elena1995elenaelena întreabă:
Elelena65 întreabă:
sabin89 întreabă:
Adi1987 întreabă:
O să- ți zic cum vad eu situația.Te înțeleg fiindcă și eu am fost asa si sunt, doar ca...cu tata(acum am 20 de ani și m- am distanțat de el și el...acum regreta dar degeaba, ma țin cât mai...... (mai mult)
Nici una, exista o directiva a EU impotriva "turismului pentru obtinerea permisului de conducere" cum- i zic ei. Pe scurt faci scoala si poti da de permis numai dupa ce esti inregistrat ca rezident...... (mai mult)
Încrederea se pierde cel mai ușor și se castiga cel mai greu. Părinții tăi au nevoie de timp. I- ai dezamagit. Trebuie să vadă că nu mai faci aceleași greșeli. Chiar daca uneori nu vrem sa acceptam,...... (mai mult)
INNA
Hot, Amazing, Sun is up, Caliente, Inddia? Le stii pe toate? Hai sa vedem cat de multe stii despre INNA!