| Pamanteanul a întrebat:

Sunteți realiști, pesimiști sau optimiști? Vedeti jumătatea plina sau jumătatea goala a paharului? Eu vad ambele jumătăți, adică și jumătatea plina și jumătatea goala a paharului. Cum vede un realist faza cu paharul?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai realitatea ar fi asa cum o vede omul, fie ca este pesimist, fie ca este optimist, ma gandesc ca aici se incadreaza realismul.

Dar eu sunt pesimit, din pacate.

| Mosotti a răspuns:

Eu sunt realist, vad si jumatatea plina si cea goala cand e.

Un realist vede ambele jumatati asa cum sunt ele real dupa fapte.

| SilentRain a răspuns:

Înclin spre nepăsătoare nu-mi mai pasa de partea negativă dar nici pozitivă

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Realist-optimistă.

| mastadont a răspuns:

Sunt un optimist convins, viața e frumoasă și n-are rost să ne stresăm degeaba că toate-s trecătoare și efemere.