| max_4494 a întrebat:

Tacerea este un raspuns sau o reactie in fata neputintei?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Cel mai rau lucru pe care il poti face e sa nu faci nimic.Sa taci cand ai sa spui atatea, sa taci ca un las fiindca iti e teama de consecinte, sa taci pentru ca ti-e frica de reactia colegului de chat.Sa taci, sa iti inghiti cuvintele si dintr-o data sa incepi sa spui tot ce gandesti.Cine tace, face.Si ce face omul ala care tace nu e un lucru pozitiv. Daca taci iti interiorizezi energiile negative si se trezeste in tine ura. Ura duce la razbunarea.Si de aici incepi saparea, amenajarea si infrumusetarea a doua minunate morminte:al tau ca om si al celui pe care vrei sa te razbuniwinkingAsa ca vorbestehee hee

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este și un răspuns!
Simțul răspunderii trebuie să aibă ultimul cuvânt de spus.
Pa, pa.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Taceara e un raspuns.Reactiile in fata neputintei sunt in general agresive, dure, tocmai pentru ca omul se pierde nestiind sa dea un raspuns. Tacerea spune multe.Bafta!

| Blue_2910 a răspuns:

Tacerea poate fi cauza unei activitati cerebrale intense datorita faptului ca persoana respectiva analizeaza situatia in care se afla incercand sa gaseasca o solutie de rezolvare, cauzele care au dus la acea situatie sau poate fi socata de gravitatea situatiei si de faptul ca nu poate face nimic incat nu mai poate reactiona in niciun fel.