| Pamflezistul a întrebat:

"Ţara arde, babele se piaptănă" poate fi transformată în "Ţara piaptănă, babele se ard"? Bineînţeles că da! Citiţi cum: http://www.alinfarcas.ro/2009/07/30/tara-piaptana-babele -se-ard/

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stilul pre-romantic, gen Alexandrescu /Muresanu este militant, insa nu stiu cati dintre cei ce vor citi... vor intelege, dar vor simti imboldul de a "pieptana"! De fapt, acesta ar trebui sa fie rolul unui jurnalist! Insa am observat printre acestia multi sfertodocti...si atunci, ce pretentii sa ai?

10 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Foarte tare!
bvohappy

Stefan
| Stefan a răspuns:

Foarte interesant.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Foarte tare! Felicitari!

| hashe86 a răspuns:

Buna asta! (vorba reclamei sau a cui o fi)
hai sa privim parte buna lucrurilor si anume ca timid presa incepe sa scoata putin nasul afara, reuseste sa agite putin unele ape, tulburi deja. asta e asa doar o gadilitura pentru "babele" din fruntea tarii, insa macar ii face sa se scarpine putin.
keep going! astept cu interes urmatoarea pamflezie!

| hashe86 a răspuns:

Buna asta! (vorba reclamei sau a cui o fi)
hai sa privim parte buna lucrurilor si anume ca timid presa incepe sa scoata putin nasul afara, reuseste sa agite putin unele ape, tulburi deja. asta e asa doar o gadilitura pentru "babele" din fruntea tarii, insa macar ii face sa se scarpine putin.
keep going! astept cu interes urmatoarea pamflezie!

| micky a răspuns:

Interesant happy

| eu_4161 a răspuns:

Da se poate... Tara arde in datorii (de exemplu) babele se piaptana cu pieptene de aur (sunt bogate)... Dar nu te supara...Nu mai intru pe site...

| Pamflezistul explică:

@dede -winking merci
@stefan -winking double merci
@sweetcandy - Ma inclin si va sarut mana domnisoara.
@Dmonik - Asa-i... nu-i mare ceata care va intelege ce e de inteles. Dar asta se intampla cu toate pamfleziile mele. Desi incerc sa le scriu cat mai simple si mai usor de citit. Profunzimea, daca e... n-am cum s-o departez, ca ma bate Creatorul. Sfertodocti sunt in toate domeniile din toata lumea asta rotunda. Asta nu inseamna ca ceilalti nu pot trai si presta bine, ignorandu-i.
@hashe86 - Stii cum e cu gadilitura. Cum i-am scris Mihaelei Radulescu acum ceva vreme, intr-o pamflezie chemata Muma lui Ayan cel mic:
"... Şi toţi, ţinând pana în mână, neştiind s-o-nmoaie-n călimară,
Mă gâdilă cu pana ceea… în talpă şi la subţioară,
Şi m-am distrat o vreme bună, şi mi-a plăcut gâdâlitura,
Dar au băgat pana în jeburi… acu mă gâdilă cu sula;"
Asa sa li se intample si uscaturilor din padurea politicii romanesti!
@tita - Depinde tare de ce piepten vorbesti si cine il detine...
@kittyalexandra - Multumesc!
@cloverblondina1998 - Nu ma supar, da`... de ce nu mai intri pe site?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi bine daca ar duce la ceva faptul ca in presa mai apar cateva din "faradelegile" prea cinstitilor alesi ai poporului. Dar se face scandal, astia sunt acuzati de diverse lucruri si dureaza procesele cu anii, timp in care fiecare isi mai trage dreptul asa ca......stam prost la capitolul justitie

| tita_5552 a răspuns:

. Tara piaptana, s-au se piaptana- s-au tara se piaptana cu cei ce o conduc-
sau cei ce conduc, piaptana tara... pot fi mai multe variante...
care e cea corecta... ramane la apreciarea fiecaruia.