April
| April a întrebat:

"Te-am asteptat.
De asteptare si de ruga
Ma dor anii."
Pe cine-ati asteptat? Pe cine mai asteptati inca?

Răspuns Câştigător
| cosmin2344 a răspuns:

Completarea intr-u desavarsire

8 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Aş vrea să retrăiesc clipe
Ce nu au fost trăite
Să mai iubesc pe cine vremea
Nu m-a lăsat să pot iubi,
Amurgului ce mă-npresoară
Un licăr să-i aduc
S-aprindă iarăşi vâlvătaie
Şi-apoi să mă întunec.
Cu stimă Arthur

| Elena1234456 a răspuns:

Am asteptat fericirea, si inca o mai astept : speranta moare ultima.

| elena a răspuns:

Cate asteptari nu are un om, pe care le numeste sperante si cu ce ramane, cred ca doar cu iluzii.
Sincer?!
Eu il astept pe Dumnezeu!

| Hombre a răspuns:

Astept o noapte cu luna plina din iulie sa descopar o felina hoinara care iubeste libertatea, dorinta de a-si regasi puterea spirituala si inocenta copilului care dainuie.

| stresu a răspuns:

Il astept doar pe EL si numai pe EL. L-am vazut de cateva ori, dar era mereu cu altele, nici macar nu am putut sa il ating, sa-l strang la piet si sa il simt doar al meu. Inca sper ca te voi avea candva, cat mai curand, o, tu, portofelule plin!

| ema69 a răspuns:

Am asteptat pe cineva...si cand, in sfarsit l-am avut, l-am alungat de la mine in cel mai dureros mod.Acum il astept din nou, caci mi-am dat seama ca am gresit...dar oare va mei veni?

| MusicisMusic a răspuns:

Stiti...fiecare astepata pe cineva sau ceva.Eu "ma" astept ca ziua de maine sa fie cu mine si de partea mea.Nu imi plac planurile de viitor si nu astept pe nimeni pentru ca imi plac persoanele din jurul meu si viata de acum...

| teomoto a răspuns:

Nu am asteptat si nici nu voi astepta.Asteptarea-i o himera.De la viata e bine sa ei daca ai pregatirea, curajul si vointa tot ce e frumos si atunci vei fi fericita si-n plinita.