| anonim_4396 a întrebat:

Tigergerid a pus o intrebare la timp liber legata de prietenie.vad ca raspunsurile sunt foarte pesimiste si nesigure legate de o prietenie adevarata. as vrea sa-mi raspundeti prieteniile de pe TPU pentru voi nu sunt adevarate? pur si simplu va place sa aveti un sirag de poze cu asa zisi prieteni? sau chiar va considerati prieteni? pentru ca eu chiar vreau sa cred ca santem prieteni, virtuali si putem fi si in realitate.

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Eu cred in prietenia adevarata, chiar daca stiu ca celor mai multi nu o sa le vad ochii decat in fotografia de pe messenger. Prietenii mei stiu asta.

7 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Unii dintre ei ii cunosc. Altii mi-au placut prin activitatea lor.

| hashe86 a răspuns:

Eu acolo am spus ca nu-mi plac prieteniile virtuale insa nu neg ca nu am prieteni doar pe net.am cativa prieteni buni cunoscuti pe internet si cu care am reusit sa avem o relatie apropiata si in realitate. cu cat se concretizeaza prietenia in realitate cu atat mai bine.
cat despre prietenii de pe TPU eu vad astfel situatia: cei pe care ii am insirati la profil in marea majoritate sunt oameni cu care am schimbat 2 vorbe in privat, despre care stiu 2 3 lucruri. ii consideri prieteni fata de masa de oameni de pe site despre care nu stiu mai nimic. deci la acest nivel imi sunt mai apropiati decat altii.
de asemenea mi-ar placea ca pe unii oameni de aici sa i cunosc si in realitate, de altfel asa ar fi ideal.

| marissa a răspuns:

Din perspectiva virtuala, prietenia de pe TPU ESTE.Cum este, depinde de fiecare personaj, asa cum este si in cea reala. Daca omuletul nu are probleme in a fi sincer in realitate, eu cred ca e sincer si in virtual in special pe TPU.Toti stim ca Internetul e o jungla, si multe animale misuna in ea, si pentru UNII oameni nu e o problema sa-si dea seama cat valoreaza cel cu care comunica. Mie una mi-ar place sa fiu prietena cu Aminadab, si mi-ar place sa ma considere prietena.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da este atevarat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Indubitabil ..indubitabil anonimus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lista prietenilor mei virtuali TPU, este destul de lunga. Cu unii comunic telefonic, cu altii m-am intalnit in realitate. Am cativa cu care comunic pe TPU in privat, iar ceilalti sunt in lista si daca ar avea nevoie de mine as raspunde prezent!