| SaveTheNature a întrebat:

Tineti cu Victor Ponta sau cu Mircea Geoana?

15 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cu Ponta! Cu toate că votez cu national-liberalii.Geoană este un gafeur! Îşi taie singur craca de sub picioare. Ponta este un procuror,uns cu toate alifiile,ambiţios şi îl văd de viitor. Dar,aşa cum îl văd acum debarasandu-se de Geoană, la fel de bine îl văd debarasandu-se şi de Crin Antonescu. Nu îl văd acceptand locul doi! O face acum că este prea tanar, are 39 de ani(fecioară). Faţă de cei 52 de ani(fecioară) ai lui Crin Antonescu! Dar va mai îmbatrani şi el!
Iar Geoană (53 de ani,rac)era o piedică în calea lui, politic vorbind, avand suficient timp în faţă ca să-i facă concurenţă!

regis
| regis a răspuns:

E greu sa spun ca tin cu vreunul dintre ei. Insa Mircea Geoana a pierdut pe mana lui alegerile, era de bun simt sa demisioneze la secunda 2 din partid. A preferat sa strige frauda, sa renumere voturile, sa depuna contestatii, desi chiar si o victorie cu 51% ar fi fost la fel de rusinoasa, avand in vedere fortele politice si media pe care le avea in spate. Iar acum, daca partidul care l-a pus acolo o cere, din nou este de bun simt sa se dea la o parte, insa din nou gaseste explicatii si scuze zadarnice. Mie unul mi-e greata sa mai vad oameni care se tin cu dintii de un scaun; finalul va fi oricum acelasi, trebuie doar sa ai bun simt si sa stii sa pierzi.

Demult eram uimit de cat de repede s-a lipit de el eticheta pusa de Iliescu, acum imi dau seama insa ca exista si o explicatie: i se potriveste de minune.

| harciog a răspuns (pentru regis):

Singurul motiv pentru care si Adrian Nastase si Geoana alegerile a fost simplu fapt ca reprezentau PSD-ul. Daca-ti amintesti aproape in ambele cazuri voturile venite de la romanii din alte tari au hotarit.

| regis a răspuns (pentru harciog):

Gresesti. Geoana nu a reusit niciodata sa adune procentele pe care le aduna partidul, nici in sondaje si nici in alegeri, spre deosebire de Crin Antonescu de exemplu, care a obtinut un scor semnificativ mai bun decat al partidului. In plus, daca totusi am accepta ca partidul a fost cel care l-a tras in jos pe Mircea Geoana, din nou vinovatia ii apartine, el fiind cel care conducea la acel moment PSD-ul. Daca ai pierdut in tara sau afara este mai putin important, tot esec se numeste, iar esecul trebuie asumat, asa cum a facut-o Nastase la vremea respectiva.
Si inca un argument: sondajele au aratat clar ca alegerile s-au pierdut in seara confruntarii televizate, cand ghici cine a fost fraierul care cu o seara inainte s-a dus in singurul loc unde nu trebuia sa mearga inainte de alegeri? Si apropo, Nastase la randul lui a pierdut tot pe ultima suta de metri, printr-un alt gest de manual: declaratia ca nu au nevoie de voturile lui Vadim Tudor. O astfel de declaratie a fost cred o premiera mondiala in politica.

| harciog a răspuns (pentru regis):

Ce-mi bagi din top ca greseala e a lor ca ei conduceau păartidul cind stii ca partidul e condus de Bosorogul ala pina-l va ajunge coasa?

| SaveTheNature explică (pentru regis):

Un lucru e clar PSD-ul trebuie sa dispara.e prea corupt!

| Danutza27 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Demascatzii explică (pentru regis):

Un lucru e clar PSD-ul trebuie sa dispara.e prea corupt!

Haide bre sa fim seriosi unii sunt baltati alb cu negru altii baltati negru cu alb rolling on the floor Umbla vorba prin popor "corb la corb,,,,"

regis
| regis a răspuns:

@harciog - e putina contradictie in termeni. Bunicuta si Prostanacul nu s-au avut niciodata la inima, nu putea conduce unul din spatele celuilalt.
@Demascatzii - nu vad de ce imi adresezi mie aceasta afirmatie. Dar daca totusi ai facut-o, trebuie sa spun ca e prima data cand aud ca un partid de opozitie este corupt. Daca partidele ar disparea dupa cum sunt de corupte, PDL-ul nici nu s-ar fi nascut. big grin

| harciog a răspuns:

Ma cam tin singur de ...acum.

| vladut7373 a răspuns:

Eu tin cu Mircea Geoana dupa cum a spus el : Ponta este o marioneta

| Sn1p3r a răspuns:

Cu nici unul! Toti sunt o apa si un pamant!

| cata0891 a răspuns:

Ponta. ca-i din GORJ.ca si mine

| SaveTheNature explică (pentru cata0891):

Oooau ce raspunslaughing.la mine s-a nascut roxi manelita. oare sa votez cu ea? ce mai raspuns.

| cata0891 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Ponta are un caracter foarte puternic si din punctul meu de vedere, cred ca se potriveste de minune pentru PDS si e foarte ambitios. tinand cont de parerea mea despre el, mai are si un "mic" atu fiind din tg.jiu, deci prefer Ponta.

| weldom a răspuns:

De ce trebuie sa se aleaga intre cei 2? Partidele au distrus tot in Romania...Tot!