| Alice_4282 a întrebat:

Tocmai ce m-am trezit din somn.Defapt dintr-un vis. M-am sculat repede din pat cat e proaspata amintirea de frica sa nu uit dimineata toate detaliilelaughing
Nu stiu cati dintre voi au trecut prin experiente de genul dar in cazul in care nu s-a intamplat si tot ce scriu aici ti se pare o fantasmagorie poti sa nu ma bagi in seama.

M-am trezit de frica. "visam" in prima faza ca ma aflam in camera mea, dupa care a intrat mama mea in camera, m-am intors spre ea si incercam sa o privesc dar privirea imi era foarte incetosata si nu puteam in ciuda eforturilor. Incercam sa-i spun ce se intampla cu mine si de ce nu-i pot raspunde la intrebarea care mi-o puse dar nu resuseam sa scot cuvintele. Apoi a doua secventa pe care mi-o amintesc si de care m-am si speriat a fost decorporalizarea mea-constienta. Eram atat de constienta incat nu imi dadeam seama daca am plecat cu tot cu trup sau doar cu spiritul. Imi vedeam mmainile si toracele cum se ridica din pat si depasesc linia patului. Ei atunci mi s-a facut frica de faptul ca as putea sa cad pe jos la intoarcere. Si m-am trezit. M-am inaltat cam un metru. Alte dati ma inaltam maxim 2 metri dupa care ma intorceam pentru ca imi era frica, cu toate ca imi spuneam in gand "nu-ti fie frica, nu patesti nimic, nu-ti fie frica!", tot ma intorceam si ma trezeam brusc. de data asta a fost mai ciudat pentru ca in acelasi timp in care ma inaltam mi se infundau urechile incontinuu.defapt nici nu stiu daca se infundau sau se desfundau.....cred ca era o combinatie. oricum senzatie ca atunci cand urci o altitudine foarte repede...pe munte etc. Si m-am trezit brusc cu o durere efectiva de urechi! Inca mi se mai infundau si desfundau pana m-am dezmeticit de tot.Precizez ca senzatia de frica nu a trecut pana cand nu m-am trezit complet si am fost capabila sa vin la calculator.
Pentru cei care au idee despre ce am scris aici, as vrea sa stiu ce parere au despre evenimentul meu si ce intamplari au avut ei. M-ar ajuta enorm sa-mi fac ordine in cunostintele de genu` asta.multumesc

10 răspunsuri:
| Nayuky a răspuns:

E genul e vis in care poti sa atingi sa simti obiectele.Eu in viata mea nu am avut prieten..si nici nu am sarutat pe nimenilaughing da partea ciudata e ca primul sarut l-am avut intr-un vis ca asta in care poti sa atingilaughing si asta s-a intamplat de 2 ori plus ca nu era un om ci un anime..si eu sunt megafan anime. e mai degraba o obsesie..deci na nu poti da importanta prea mare viselor..mai ales ca pana in prezent tot nu am sarutat pe nimeni(in realitate) si nu ma plang..defapt ma bucurlaughing

sau alt exemplu un vis ciudat de asearalaughingDeci mergeam pestrada cu cel mai bun prieten si nu mai stiu ce facea el prin spatele meu..se prostea probabil si na in spatele nostru era o femeie cu barbalaughing dar si-a ras barba si era asa gri unde trebuia sa aiba barba.
na si zice aia sa terminam ca nu e reclama la Vodafonelaughing na si noi radeam si aia tot se lua de noi ca radem si la un moment dat ne zice :,, Ah copii din ziua de azi nu mai sunt ce au fost..pe vremea mea fetele erau frumoase, inalte si cu barba neagra" si dupa aia na noi nu mai puteam de ras eu nu mai puteam sa imi descid ochi ...si aveam lacrimi in ochi, plangeam de la atata ras si am mers cu ochii inchisi putin si na aia tot ne zicea sa nu mai rademlaughing da cum poti sa nu razilaughing

| xRainyDay a răspuns:

Eu ca tot omu' m-am trezit noaptea. M-am uitat spre geam si ce sa-mi vada ochii?
Un om care se uita la mine [ era in camera mea ]. Era sa fac infarct.
Mi-am luat perna in brate si m-am bagat cu fata la cearceaf...

Concluzia: Nu ma mai uit la "Fenomene stranii".

| onlyme2851 a răspuns (pentru xRainyDay):

Si eu as cam renunta sa ma mai uit la emisiunea asta...hee hee

| xRainyDay a răspuns (pentru onlyme2851):

E azi pe Discovery smug

| Alice_4282 explică (pentru xRainyDay):

Eu nu ma uit deloc la televizor pentru ca nu am timp...nici nu am de-a face cu alte emisiuni/filme care ar putea sa imi punca imaginatia la incercare...:p Multumesc pentru raspunsuri

| onlyme2851 a răspuns (pentru xRainyDay):

Stiu.Cred ca o sa ma uit, desi iar o sa mi se faca fricabig grin...

| xRainyDay a răspuns (pentru onlyme2851):

Daa, dormi şi tu cu pătura pe cap ca în cort. Pune-o peste 2 rânduri de 3 perne, bagă-te sub ele laughing
Şi ca să te fac să nu dormi la noapte:
Vezi că poate când dormi te va prinde o fantomă de picior.
Faza e că, când ( cu virguliţă ) eram mai mică m-am uitat la TV, părinţii erau la nuntă. Eram cu fratemiu şi bunicii, s-a luat curentul, şi când sărea fantoma aia în faţă s-a luat. Cum aveam vreo 4 ani, am udat patul -.-"

| onlyme2851 a răspuns (pentru xRainyDay):

Faza cu dormitul ca in cort chiar o foloseam acum ceva ani laughingIar despre intamplarea ta, daca eram in locul tau, nu as mai fi dormit in noaptea aia nici daca era toata familia in camerahee hee

| didi2802 a răspuns:

Si eu am avut multe vise din care am ramas amutita in pat de frica.Cat despre urechile tale, cred ca in subconstientul tau ti s-a creat senzatia asta de infundare si desfundare a urechilor, asa cum atunci cand iti este frica in vis, iti este frica si cand te trezesti. happy

| SmylleEmy a răspuns:

Nu da prea multa importanta la vise happy