| MizuKori50 a întrebat:

Toti actorii trebuie sa poata canta? Vreau sa devin actrita dar sunt afoana si nu stiu sigur daca pot sad...

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sunt diverse categorii de actori (cei care fac cascadorii periculoase, cei care fac scenarii de comedie, care canta si asa mai departe), tu te bagi unde vezi ca e mai bine.

| Cow a răspuns:

Sunt la liceu la teatru și îți pot spune că nu este nevoie să poți cânta, asta dacă nu ți-o cere personajul. De preferat este să faci câteva ore de canto, deoarece îți îmbunătățește dicția si te ajută să vorbești mai clar. Dar mai pe scurt, nu trebuie sa poți cânta.