| RAY a întrebat:

Toti oamenii sunt predispuși spre a te dezamăgi in viata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa iti mai pierzi timpul. Uita/te la majoritatea prieteniilor din ziua de azi. Ce sunt ele? Doar un mod de a pierde timpul, nu de a gasi pe cineva cu care sa te intelegi sa te ajute sau sa ajuti la greu.

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Dezamăgirea presupune existența anterioară a amăgirii. Altfel spus, tu ești propriul tău iad, trăit aici pe pământ. Tu faci această alegere. Nu e vorba despre faptul că oamenii te vor răni ci despre faptul că tu te vei simți rănit de vorbele, acțiunile și dorințele lor. Pentru că îți invalidează propriul adevăr, viziunea ta despre realitate. E firesc să se întâmple așa, însă odată cu anii ar trebui ca aceste răni să se cicatrizeze apărând altele noi. Trebuie să înveți ceva din aceste situații, nu să le repeți la nesfârșit. De asta e atât de important să avem ca parteneri de cuplu și de viață (prieteni) persoane care sunt interesate de această evoluție, pentru ca trecerea să fie cât mai armonioasă. Dacă ai o rană sângerândă nu mai ai timp și energie să îți faci alta nouă.

| Drimmero a răspuns:

Dezamagire e atunci cand nu se intampla cum vrei tu, fiecare om o priveste altfel, depinde de circumstante.

Eu unul sunt de parere ca oamenii au un potential spre dezamagire, dar asta nu inseamna ca se va intampla la sigur asta,, poti sa fii surprins de cum ti-o poate da viata la modul placut/

| RAY explică (pentru Drimmero):

Gen flory, de cate ori i-am luat apararea cand toti maturau cu ea orasul, dar asta e, acum imi spune ca am uitat sa pun o cratima

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Acum te ia de fraier pentru ca nu o mai pupi in dos. Asa sunt persoanele de rahat.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Corect,greseala ei, ea are de pierdut nu eu, eu n-am pierdut nimic decat increderea in ea atat in fine sa nu facem o telenovela din asta

| Freya1 a răspuns:

Nu dar o sa fi mult dezamagit pana sa ajungi la cel care nu o va face

| RAY explică (pentru Freya1):

Asa e naty, ai dreptate

| deeaella a răspuns:

In viata nu trebuie sa ai asteptari de la nimeni ci pur si simplu sa lasi viata sa te surprinda

| RAY explică (pentru deeaella):

Ai dreptate, dar atunci ce rost mai are sa socializezi cu cineva daca te va dezamagi?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Si tu ai maxima dreptate, dar virtual ai incredere in cineva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu dar fata de realitate nu imi pasa daca sunt judecat pentru asta. Sa zicem ca am o problema majora, o pot spune cuiva aici ( mediul online ) pentru ca nu o cunosc in viata reala. In viata reala nu imi poate crea probleme, nu e ca poate spune celor care ma stiu si asa sa isi schimbe parerea despre mine, chiar daca eu as fi aceeasi persoana.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ca sa iti mai pierzi timpul. Uita/te la majoritatea prieteniilor din ziua de azi. Ce sunt ele? Doar un mod de a pierde timpul, nu de a gasi pe cineva cu care sa te intelegi sa te ajute sau sa ajuti la greu.