| Survivor2012 a întrebat:

TPU, a venit Apocalipsa Spiritual Sau Fizic? laughing rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor ca nu o vad de loc pe afara P. S sa vedem cu ce scuza m-ai vine acum mosul ala harold camping cred ca i-ar o sa o mute laughing rolling on the floor rolling on the floor

10 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Eram convinsă că va exista azi o întrebare de genul ăsta și se pare că nu, nu m-am înșelat.

| Urzi23 a răspuns:

Ce ai patit frate

| Bunicul62 a răspuns:

Dacă vezi că nu te poţi concentra şi înveţi greu carte, citeşti, dar nu ştii ce-ai citit, este de la vrăji.
Faza I:
Se face o săptămână post + Spovedanie + Împărtăşanie.
Zilnic iei dimineaţa pe nemâncate Anafură + Agheasmă şi te ungi cu
Agheasmă pe faţă.
De 3 ori pe zi zici rugăciuni zilnic.
Zilnic faci 19 mătănii: 10 mătănii pentru cele 10 Porunci dumnezeieşti
şi 9 mătănii pentru cele 9 Fericiri, pe care făgăduieşti să le împlineşti
înaintea Lui Dumnezeu în viaţa pământească.
Nu lipsi de la Sf. Liturghie.
Dezlegarea o faci prin Rugăciuni + post negru.
Luni: Ţine post negru fiul/fiica până la ora 24 + rugăciuni.
În timpul zilei; rugăciuni zilnic + Tatăl nostru spus cât mai des + 19
mătănii.
Seara: Aprinzi 7 lumânări aşezate liniar şi citeşti Ac. Sf. Arhangheli
Mihail şi Gavriil. După fiecare rugăciune şi după fiecare icos zici:
Dezleagă, Doamne mintea, atenţia şi priceperea care mi-au fost legate,
deschide-mi mintea la carte şi ajută-mă să învăţ cu uşurinţă.
Vineri: Ţine post negru până la ora 24 mama copilului şi face 40
mătănii + rugăciuni.
În timpul zilei: rugăciuni zilnic + Tatăl nostru spus cât mai des.
Seara: Aprinde 9 lumânări aşezate Cruce + Ac. Mântuitorului. După
fiecare icos spune rugăciuni de cerere.
Cine nu are Acatistier, în locul Acatistului va spune de 9 ori Tatăl
nostru şi după fiecare zice şi R. de cerere.
În cazuri mai grele, merge la Preot ca să-i citească Moliftele Sf. Vasile.
Pentru aceasta ţine post negru copilul, mama copilului şi posteşte şi Preotul. Dacă ai mâncat, rugăciunea nu este puternică.
După vindecare, duci la Altar o Liturghie la Vii, cu dar de mulţumire

| Leocerba a răspuns (pentru Bunicul62):

Spamming = procesul de expediere a mesajelor electronice nesolicitate, de cele mai multe ori cu caracter comercial, de publicitate pentru produse și servicii dubioase.
Deci, Bunice, de ce consumi curent degeaba?

| Paulla a răspuns:

Ăăă... şi azi era o Apocalipsă? Se pare că eu mereu rămân în urmă, ar trebui să le pună la o distanţă mai mare, să reţină lumea când are scuză să stea toată ziua fără să facă nimic.

| Owakey a răspuns:

Bună!

E mai bine pentru noi toţi dacă te-ai închide în casă. Shh, rămâne între noi.

Baftă!

| IrinaIvashkov a răspuns:

Heey`

Nu exista nicio apocalipsa

| IuliaMihaella a răspuns:

A venit Apocalipsa imaginara laughinglaughinglaughinglaughing. Oricum, cred ca mosul ala Harold Camping o sa spuna asa:,, Acum stiu sigur ca o sa vina pe... Am gresit pentru ca sunt neatent, dar de data asta sunt sigur ca va veni pe data de... Asa ca aveti grija de voi pana atunci. '' laughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughing Numai Dumnezeu stie cand vine si cand nu. Nu are cum sa stie mosul acela. Doar nu se intalneste cu Dumnezeu in vis si ii spune cand vine Apocalipsa.
Pa - pa!

| ButelieCuPetrol a răspuns:

Da,sigur! O apocalipsa a calitatii etice.

| DCSHOE a răspuns:

Ai luat etnobotanice la bord?straight face