| anonim_4396 a întrebat:

TPU,am o problema nasoala. Aseara am visat ca eram cu parintii mei intr-un avion si eu si cu tata am supravietuit, dar mama a murit. Ce pot sa fac sa scap de teama pe care mi-a dat-o visul?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu te mai gandi la visele urate pentru ca sunt doar vise si nu ar trebui sa credem in ele

| Gekkō a răspuns:

Hey, era doar un vis, iar visele se formeaza din anumite amintiri, ganduri + o parte inventiva a creierului.
E okay, nu trebuie sa te gandesti la aia, a fost un vis si atat.
Si eu am avut visuri de genul, poate si mai socante, dar, au trecut, ca toate visele.
Well, take care! happy

| FURRIA a răspuns:

Visele nu sunt adevarate sunt doar anumite parti mai importante vazute inainte sa te culci(In aceea zi) si memorate de creierul tau.
Probabil ai vazut un film sau eu stiu cu avioon si avea finalul tragic.
Oricum tinte minte visele nu sunt adevarate!

| Iheartyou18 a răspuns:

Si eu am mai avut vise de genul...incearca sa iti amintesti de unele momente cu prietenii tai de exemplu in care nu te puteai opri din ras sau fa alte chestii placute...cu timpul o sa treaca si o sa vezi ca sunt doar vise. Multora ni se intamplawinking

| Karinutaa a răspuns:

Nu va fi asa. Gândește pozitiv. happy O sa vezi că totul va fi bine.

| ocelot a răspuns:

Intr-adevar, visele nu sunt adevarate si nu pot prezice ca o sa se intample vreun accident.
De obicei sa visezi la un accident semnifica un stres, sau o vinovatie a ta.
PS: uite ce-am gasit pe dictionarul de vise, te incadrezi? :) :
"Sa visezi ca un avion se prabuseste semnifică faptul că ti-ai setat prea multe obiective nerealiste pentru tine. Exista pericolul ca aceste obiective să se destrame. Pe de alta parte, un accident de avion reprezintă lipsa ta de încredere, atitudinea de auto-infrangere și auto-îndoială. Nu crezi în capacitatea ta de a atinge aceste obiective. Pierderea de putere și incertitudinea in atingerea scopurilor tale sunt, de asemenea, simbolizate de acest vis. - See more at: http://www.dictionaruldevise.com/am-visat-accident#sthash.pJI7Ftba.dpuf"
Sursa: http://www.dictionaruldevise.com/am-visat-accident