| Giulia911 a întrebat:

TPU, deci e normal sa îmi fie FRICA de orice animal ( sau om) mort? Dacă am o vrabie moarta lângă mine îmi e greu s-o si privesc d-apoi s-o arunc la gunoi. Din cauza sensibilității mele pentru mortaciuni am capătat și o frica fata de medici laughing nu înțeleg cum ei au curajul sa despice oamenii.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad nimic anormal sa iti fie frica de moarte...

| StoicAnalysis a răspuns:

Probabil ca ai fost crescuta "in puf" in sensul ca nu ai luat pana acum parte la tara destul de des cand se taiau gainile si porcii. Sau cand ai avut decese in familie. Si cel mai probabil, nu a stat cineva din familia ta sa-ti explice conceptul de moarte. Si ti se pare ceva foarte necunoscut sau infricosator.