| Gigi_Gigi_1972 a întrebat:

TPU. Prietenului meu îi este rusine sa se afiseze in public cu mine. Si il inteleg nici eu nu vreau sa se afle de relatia noastra. Dar de fiecare data cand cineva il intreaba daca sta cu mine zice cu mare foarte convingere " NU". De 2 zile este indiferent. Ne certam intruna, iese in parc cu alte fete in loc sa se intalneasca cu mine. Prefera sa se duca cu ele decat sa stea cu mine. Nu stiu ce sa cred. Cand suntem undeva unde nu e nimeni care sa ne cunoasca e foarte iubitor si imi arata ca ține la mine, el zice ca nu il intereseaza ce zice lumea despre mine dar stiu ca il afecteaza. Va rog vreau un raspuns urgent. Multumesc anticipat. Scuzati categoria daca am gresit

Răspuns Câştigător
| DeathOfDreams a răspuns:

ÎL ÎNȚELEGI?
Fiindcă singura chestie ce trebuie să înțelegi în legătură cu el, e că merită indiferența ta. laughing

Adică wtf, man
Ești iubita lui. Și o persoană ce te iubește, e mândră că te are și nu trebuie să-l "deranjeze" să te țină de mână-n public.

Știu asta fiindcă obișnuiam să fiu ținută de mână mereu în public, ținută în brațe și sărutată și mă simțeam atât de genial văzând că într-adevăr ține la mine. Bine, nu zic că la asta se rezumă totul, dar te-ai prins tu.

Totuși, există persoane care nu vor să-și afișeze relația. Dar nu le e rușine cu ele în public, și în niciun caz prietenul tău nu face parte din categoria asta.

Iar faptul că iese în parc cu alte tipe și e indiferent, e clar că tu nu ești o prorietate pentru el.
Așa că de ce-ți bați capul?
Știu că ți la el, dar încetează să fugi după persoane ce nu vor să fie prinse.
Cum am mai zis, în timp ce tu alergi după persoane nepotrivite, îți ratezi șansa să le găsești pe cele potrivite.

Așa că put on your mascara and remember who you are
Move on, girl
U deserve better

| Gigi_Gigi_1972 explică (pentru DeathOfDreams):

Multumeac. Astazi a iesit cu mine 15 minute iar apoi s-a dus cu fetele acelea. I-am zis ca vreau sa ne despartim dar mi-a zis ca nu vrea pentru ca ma iubeste. Nu am o reputatie buna. Toata lumea vorbeste despre mine lucruri pe care nici eu nu stiu ca le-am facut. Si lui ii e rusine. El zice ca nu vor sa afle parintii lui tot ce se zvoneste despre mine, ce ma sfatuiesti sa fac? Am devenit indiferenta dar el nici nu ma baga in seama. Daca nu il sun eu nici nu stie ca exist. ☹ dar nici nu pot sa renunț la el ☹

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gigi_Gigi_1972):

Lumea-i idioată. Oamenii mereu vor bârfi. Nu contează reputația ta.
Faza cu părinții mi se pare o scuză jalnică.

Iar faptul că indiferența ta nu-l deranjează îmi confirmă părerea.
Obișnuiam să fac aceleași greșeli ca și tine, cu un tip care însemna atât de mult pentru mine. Nu-l deranja indiferența mea și nu vorbeam decât atunci când îl contactam eu.
Aia a fost o lecție foarte importantă în viața mea. Nu pot spune că regret c-am lăsat atât de la mine și că-mi ceream scuze pentru el. FIindcă dacă n-aș fi făcut-o, n-aș fi învățat că o persoană care într-adevăr te iubește, nu se pune în postura în care ar putea să te piardă.
Iar acum, dacă o persoană mi-ar arunca în față scuze penibile și ar fi indiferent, incapabil să se implice și-ar ieși cu alte tipe în timp ce eu aștept mesajul lui, ar fi deja pe lista Karmei. Și nici măcar nu aș mai ieși cu o astfel de persoană.

Totuși, știu că-l iubești.
Fiindcă dacă nu l-ai iubi și n-ar însemna nimic, nu ai mai găsi scuze pentru felul în care el te rănește.
Chiar ar trebui să aștepți după o persoană care nu te face să fi atât de tristă și nu te-ar determina să-ți pui la îndoială iubirea lui față de tine.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, este al naibii de simplu, nu te iubeste si nu-i pasa de tine, de aceea infirma ca ar fi cu tine si se afiseaza cu altele.
Dar profita de tine si de naivitatea ta.
Daca ai putina minte, cauta-ti un baiat care sa te aprecieze, sa te iubeasca si sa nu-i fie rusine cu tine, ca asta numai profita de tine si in rest, nu-l intereseaza.

| danay72 a răspuns:

Iubirea nu isi cauta propriile interese si nu e nici egoista. De aceea, gandeste-te bine cum e relatia voastra.

| Dismally a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa gasesti pe altcineva. Daca ii este rusine cu tine, daca prefera sa se intalneasca cu alte fete chiar nu are rost.