| lenyia a întrebat:

Trădarea vine de la un prieten(a)...scuza este:ca sa te protejez! adevar sau minciuna?

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Este un adevar pentru ca numain un prieten iti poate sti problemele tale cu care te confrunti zi de zi.

6 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana. Oricum poti sa te astepti la orice de la oricine.

| lenyia explică:

NicuNebunu? inclin sa cred ca ai dreptate!winking

| cesege a răspuns:

Tradare, tradare dar sa stiu si eu! Cum sa te protejeze o tradare?! Ar trebuie mai multe detalii, ca sa putem raspunde mai concret!

| just_for_my a răspuns:

Dacă ți-ar fi un adevărat prieten(a) nu ar trebui sa te trădeze... și în general facerea de bine... de mama, cred ca e minciuna si nu in toate cazurile se accepta " scopul scuza mijloacele "(cel putin asta e parerea mea )

| ATB a răspuns:

Detalii cum te-a tradat din ce zici tu poate sa fie adevarat. sau poate minciuna. sunt puse in balanta cate 2 cuvinte: protectie-adevar vs tradare minciuna daca e prieten ar castiga partea buna daca doar pretinde partea rea deci raspuns neutru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred ca tradarea este facere de bine, indiferent de context.