| ~AleXa~ a întrebat:

Trec in clasa 7 si vroiam sa stiu ce alegere sa fac si care e mai comod si mai bine...Geanta de Umar sau Ghiozdan? Dau fundiSSa...happy

6 răspunsuri:
| Abbey a răspuns:

Hello!big grin Eo acum trec in a 8-ahappy. Paithinking eu anul` trecut am avut geanta de umar si mi s`-a parut destul de comod fiind si primul` an cu geantahappy si ghiozdanu` e ok dar nu stiu geanta ii cu totu` mai speciala intr-un anumit mod:X. Eo tot geanta imi iau happy Mie mi se pare ca geanta ii mai comoda. Dar cum am spus si ghiozdanu` e ok.pentru ca is aproape la felbatting eyelashes

| G a răspuns:

Ghiozdan de spate, mai ales daca ai multe de carat. geanta iti apasa pe umar si te trage in jos. ghiozdanul e mai recomandat, mai ales daca ai obiceiul sa stai cocosata la scris.

| Lora a răspuns:

Deocamdata eu zic sa mergi pe varianta clasica adica ghiozdan inca esti micuta si risti sa iti strambi coloana daca ai purta o geanta pe umar. Daca tii la sanatatea ta, sunt sigura ca vei asculta sfatul meu. O zi buna si un nou an scolar cu rezultate cat mai bune!

| danny_7173 a răspuns:

Eu zic ghiozdan pentru ca sunt destule de carat si ghiozdaul are bretea mai groasa ca o geanta de umar si e si mai spatios dar alege ce iti face placere

| StaceyG a răspuns:

Buna! Eu acum trec in clasa a9a.Pai eu pe clasa a 7 am purtat ghiozdan.Si geanta de umar si ghiozdanul sunt comode depinde de ce iti place tie mai mult.eu anul acesta imi voi lua geanta de umar.
Depinde ce iti place ti mai mult,

Răspuns utilizator avertizat