| TPU.ro a întrebat:

Tu care crezi ca e principala cauza pentru producerea accidentelor rutiere in randul tinerilor?

50 răspunsuri:
| YahooMail a răspuns:

Bautura+Bugati=DEAD laughing

| anonymousxD a răspuns:

Neatentia la volan.

| Attomm98 a răspuns:

Neatentia,Viteza etc

| bLacKK55 a răspuns:

In primul rand neatentia apoi fitele din cap si muzica la maxim, bautura, viteza

| Iulianavaintreaba a răspuns:

Da, parerea mea este ca parintii sunt de vina dar si copii, sa le cumparam masini cu 500 la ora ca o sa fie cuminti.
Da sigur...

| catalinionut95 a răspuns (pentru Iulianavaintreaba):

Vreau sa spun ca se da mari unii dar si chiar asa se intampla accidente dar unii o fac pentru fete ca sa il placa pe baietii

| IMPL4NT a răspuns:

Pe timpul acesta cum sa nu faci accident?

| catalinionut95 a răspuns (pentru IMPL4NT):

Ba fratilor fata de america sau alte tari la noi sunt mai multe accidente si in alte tari cand se intampla un accidet e grav.SIin america permisu se ia de la 16 ani la Romania se ia de la 18 ani deci americanii sunt mai atenti

| paty23 a răspuns:

Viteza si neatentia

| samsung3050 a răspuns:

Asta-i simplu! tinerii n-au experienta si ei se cred ca stiu totul ca sunt regi si se poate si din pricina alcoolului!

| nickolll a răspuns:

Din neatentie.se cred mari daca merg cu viteza.si parinti le dau voie cu masina.si dupa ii plang.

| Mikachiki a răspuns:

Nerespectarea regulilor rutiere.

| Ionut-mihaita_Popa_1990 a răspuns:

Viteza si neatentia.