| Sisiwieuc9 a întrebat:

Un bărbat a fost gasit mort într-o dimineață de duminica de către soția sa care dormea în camera sa, ulterior ea a sesizat politia.
Politia a venit și a început sa facă interogarea - majordomul a spus ca el aranja hainele din dulap, bucătarul ca pregătea micul dejun și grădinarul ca îngrijea florile.
Cine e vinovatul?
Eu am găsit asta pe TikTok și cred ca e majordomul pentru ca dulapul era în camera celor doi. Noi știm ca soția dormea atunci, deci era inaccesibila dansului.
Voi ce ziceți?

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Rușii. Întotdeauna sunt rușii.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Zicem că e veche și incompletă

https://www.tpu.ro/......tie-si-pe/

| Sisiwieuc9 explică (pentru suntserios):

Tu insinuezi cumva ca eu plagiez întrebări de acum 10 ani?

| suntserios a răspuns (pentru Sisiwieuc9):

Nu insinuez nimic. Ți am zis doar că ai scris incomplet. Mă doar fix in pix de unde ai luat-o.

| Sisiwieuc9 explică (pentru suntserios):

Eu asa am găsit-o pe TikTok, deci mna

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu vreau sa stiu cine e mortul.

| NaoGoggo a răspuns:

Vinovatul este majordomul. Dacă sotia a sunat la politie pentru a raporta că soțul ei a fost găsit mort, atunci nu ar fi putut fi vorba de o sinucidere. În plus, dacă majordomul făcea curățenie în dulap, înseamnă că a văzut trupul și ar fi putut alerta imediat autoritățile.