| anonim_4396 a întrebat:

Un barbat mi-a zis ca daca ar avea un copil cu probleme fizice sau psihice l-ar da spre adoptie ca ar muri de mila sa il vada asa.
Nu e un punct de vedere foarte egoist?
Tu aduci pe lume un copil fara ca el sa isi doreasca sa se nasca si sa aiba o viata cu probleme.
Si el nu e cum te astepti tu, asa te descotorosesti de el?
Mila e fata de el sau de tine?
Din mila de el ar trebui sa-i fii alaturi nu?

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nimeni nu își dorește să se nască. Ar fi culmea să fie întrebați feții. Dacă a fost dat spre adopție poate îl va lua o familie iubitoare. Egoiști suntem toți într-un fel sau altul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu inteleg de ce ar da cineva copilul spre adoptie, e ca si cum l-ai desconsidera ca fiu/fiica.
Am ajuns la concluzia ca nu sunt animalele cum suntem noi oamenii.
Mai bine se facea avort inainte devreme decat ca mai tarziu acest copil al nimanui sa sufere fizic de cand se naste, si psihic cand e dat spre adoptie.
Da, sunt de acord, cand nu exista posibilitati, dar si asa, ele tot ar exista, daca punem la socoteala pensiile care se primesc dupa gradul de handicap.
Deci nu exista nicio scuza, exista doar rasism si oameni inumani.