| Izabella265 a întrebat:

Un coleg de la mine din clasa si-a retras dosarul.Si un alt coleg stie ca imi pare foarte rau ca nu mai vine la scoala.Si cam de fiecare data acel coleg incepe sa deschida subiectul despre el si se uita la mine sa vada reactia..De ce ii place sa faca chestia asta? Ii face placere sa ma vada ca ma supar? Sau ce?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asa sunt multi copii: rai.

| Afãrinツ a răspuns:

Pai, judecand dupa faptul ca ai username-ul Alexandra, esti fata.
Si judecand dupa faptul ca ai spus ''coleg'', este un baiat.

Poate ca acel coleg care te tot intreba era gelos. Este posibil.
Sau doar voia sa te vada suferind.
Sau era curios. putin probabil.

Uneori este mai bine sa nu iti arati sentimentele. Sa tii in tine ceea ce crezi si sa rabzi. Sa incerci sa fii indiferent este un lucru inteligent.
Incearca sa pari indiferenta. Ca si cum ai spune ''mi-e tot una''. Pentru ca uneori sentimentele profunde sunt o slabiciune. Supararea poate sa te controleze uneori, spun si eu.
Totusi unii copii sunt rai si o sa faca tot ce le sta in putere sa te supere.
Le face placere sa vada oamenii plangand. Iar tu trebuie sa nu le dai voie sa te vada suparata. Pentru ca o sa profite.
Ai grija cum iti alegi prietenii.
Invata sa ii testezi, este cel mai bine.
Testeaza-le increderea.