| Joker3134 a întrebat:

Un doctor chirurg are salariu ca debutant macar de 8000lei?

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Reciteste-ti intrebarile, daca nu mai stii ce ai spus.

11 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Cand alegi sa te faci doctor salariul e cel mai putin important. In primul rand trebuie sa ai pasiune pentru acest domeniu ca sa faci fata la "infernul" ala numit facultate care iti mananca 90% din timp. Iar dupa facultate tot va trebui sa stai numai cu nasul in carti mai ales daca vrei sa fii chirurg. Stai linistit, doctorii nu mor de foame, in niciun caz.

Răspuns utilizator avertizat
| Furnicuta000 a răspuns (pentru Joker3134):

Stai linistit ca un chirurg nu o sa ia niciodata 5000 lei, peste 10.000 cu siguranta mai ales daca lucreaza la un spital privat. In plus poate sa mai aiba si alte venituri, de ex sa predea la facultate unde profii iau multi bani, sa lucreze in diferite proiecte de cercetare (la fel o gramada de bani). Un medic chirurg bun stie sa isi faca o mica avere dar trebuie sa se dedice aproape in totalitate profesiei. Daca pleci in strainatate salariu poate fi si de 10 ori mai mare.

Răspuns utilizator avertizat
| Furnicuta000 a răspuns:

La inceput o sa ia vreo 5000-6000 lei dar creste repede

Răspuns utilizator avertizat
| Furnicuta000 a răspuns (pentru Joker3134):

Oftalmologul poate alege sa isi deschida cabinet particular si castiga si zeci de mii pe luna. Sau asa cum fac multi, lucreaza si la spital si au si cabinet in acelasi timp.
Maxim nu stiu cat ajunge (vreo cateva zeci de mii, depinde cat lucreaza, unde lucreaza, ce alte surse de venit are, dar ti-am zis ca un doctor nu mai trebuie sa isi faca griji pentru salariu, e suficient de mare pentru tot ce are nevoie.

Răspuns utilizator avertizat
| Iote a răspuns:

Nu mai vrei sa te faci jandarm, politist, sau ce ai mai vrut? Crezi ca un chirurg are viata usoara si ia banii aia degeaba?

Răspuns utilizator avertizat
| Iote a răspuns (pentru Joker3134):

Reciteste-ti intrebarile, daca nu mai stii ce ai spus.