| Joker3134 a întrebat:

Un domn cu care ma cunosc bine de aici, pe nume Johnnny123 a zis ca iti trebuie o "intrare" ca sa devii militar, il rog sa vina aici si sa argumenteze de ce crede asta, asta daca nu il deranjeaza.

2 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Armata e in deficit masiv de personal, cauta online unde se fac recrutarile in roasul tau si daca nu ai probleme de sanatate, esti cat de cat in forma si esti intreg te iau din prima.

Partea cu avansatul sta altfel dar angajatul in armata e usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti trebuie nici o intrare sa devii militar.
Trebuie doar sa fii apt mai ales pentru probele fizice.happy
Iti trebuie intrare la subofiteri, la ofiteri, la functie.
Acolo da, iti trebuie bani, sau o ruda cu pile, daca n-ai bani happy
Sau sa inveti tu prea bine, dar oricum se bat multi pe un loc, si de regula intra vasilica, var cu sefu de post, sau gheorghe, var cu sergentu.