| Pamflezistul a întrebat:

Un pamflet ( http://www.alinfarcas.ro/2010/02/17/e-nevoie-de-o-schimb are/ ) cu supradoza de Romanie citirati? Lasati-mi rogu-va in casa virtuala si-un semn c-ati trecut. Semnati-va la comentarii. Multam!

Răspuns Câştigător
| mircea a răspuns:

Ma rog, tema este valabila de prin 1947 incoace. Ai vazut tu in tara asta pe cineva capabil sa schimbe ceva cu altceva? L-a schimbat tot cu un fel de ceva, dar cu fustita fesenie, apoi cu una pedeserie cu nuante penelesti pe coasta dreapta si o leaca penetesti pe aia centrala. Si cum aia centrala le statea in gat, au rupt-o intr-o fericire. Si uite asa si acum umblam cu ceva in mana si nu stim cui sa il dam. Mai departe. Ca prosti in tara asta suntem numai noi.
Crezi ca s-a schimbat ceva, totusi? Pai nu votam la fiecare patru ani aceleasi persoane principale ca si pe vremea lui Ceausescu? De ce l-am impuscat, mai tata, mai, ca tot aia e?!

2 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Ca de fiecare data.cand iti vad postarea pe site.trebuie sa imi dau cu parerealaughing

Succes mai departe!

mariana
| mariana a răspuns:

Mi-a placut pamfletul si ai mare dreptate, este nevoie de o schimbare in bine in tara pentru ca, multi au tot sperat, fara insa a obtine o dovada ca, speranta lor va fi vreodata realizata. Nu cred ca numai conducerea are vina ca schimbarea nu se arata. Cred ca trebuie o schimbare in bine si in oameni, pentru a fi mai dedicati si pentru a incerca sa faca si ei ceva pentru ca lucrurile sa mearga mai bine.
Stiu ca politicienii ne lasa un gust amar, pentru ca de cele mai multe ori ne duc cu presul, dar nici noi nu incercam sa promovam personalitai care sa ajunga oameni politici si atunci cine se "baga in fata" si se vrea mare, candideaza, fara a se gandi daca este dotat cu vointa, responsabilitate, inteligenta pentru a munci sa transforme ideile din program in fapte.
Lumea e certata cu munca in interesul colectivitatii, cei mai multi se gandesc doar la ei si nu pun nici un pret pe ce sa intampla in jurul lor si asa stand in expectativa, ne simtim nemultumiti de ei, dar ar trebui sa avem aceiasi atitudine si fata de persoana proprie.
Felicitari pentru conceptie si apreciez ca si aceasta este o forma prin care doresti sa produci o schimbare si este un lucru meritoriu.
Mult succes in continuare si multa sanatate.