| Furnicuta000 a întrebat:

Unde gasesc si eu un job din asta unde sa dau 2-3 telefoane si sa frec menta toata ziua? De ex am fost la un magazin X ff mare de la noi din tara si am luat un cozonac si cand am scanat cardul ala al lor am vazut ca mi-au dat reducere de 50%. A doua zi am fost sa iau ceva si am mai luat un cozonac dar nu mi-au mai dat reducere. In fine, nu m-am suparat ca nici nu era semnalata la raft oferta. Cand mi-am verificat mail-urile am raspuns la un mail din ala enervant de newsletter pe care il primesc zilnic de la magazinul ala (ca si de la alte magazine, ca de ex aia cu lenjeriile pucioasa ca nu stiu daca exista cineva care nu primeste mail de la ei) si le-am dat reply in care i-am intrebat de ce nu mi-au dat reducere in ziua aia la cozonac.
A doua zi vad ca m-a sunat in nr de fix, nu am raspuns. 5 zile m-a sunat nr ala. In a 5 a zi am raspuns. "Buna ziua. Sunt de la magazinul X. V-am sunat sa discutam despre cozonacul Boromir. Va rog sa-mi spuneti in ce magazin, la ce ora ati facut cumparaturile. Ne cerem scuze si vrem sa verificam si sa ne dati un nr de cont sa va oferim compensatia".
Mda, deci daca exista oameni angajati pentru asta, vreau si eu. Ca nu mai vreau sa lucrez in stres

7 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

Te-ai nascut intr-o lume in care nu este nimic usor, e competitie la bani! Daca un drum in viata nu are obstaole, e un drum care duce catre nicaieri,. Morala: alege alt drum(adica domeniu de activitate)

| relian a răspuns:

Jobu ala nu-i asa de simplu pe cit crezi tu, dai, ori primesti telefon de 2-3 ori pe zi si dupa freci menta laughing
Tocmai, stai pe telefoane toata ziua, dupa o zi acolo sa sa spui ca nu-ti mai trebuie.
Trebuie sa fii facuta pentru asa ceva, dar se baga lumea, insa nu stau f mult timp, asa pe o perioada scurta, apoi pleaca.

Multi care fac chestii de astea is de prin India si mai stiu eu unde.Bine nu in RO, vorbesc de companii f mari la nivel modial sau aici la mine in SUA multi de astia is indieni, cand ii aud, deja inchid laughing pentru ca au un accent dai si fugi, nu stiu cinei intelege.

Dar fiecare magazin de asta mare, la nivel national, are compartiment de asta relatiile cu clientii, sau cum se mai numeste in romana, aia teau sunat.
Tu ai lasat comentariu, sau email, ei au citit, dupa te suna, dar nu te gindi ca doar tu ai scris alora sau doar pe tine teor sunat aia in ziua aia laughing

Asta e un stres si mai mare decat stiu si eu ce faci tu.Dar daca iti place toata ziua sa stai pe telefon, sa fii chiauna de cap, e bun, baga, cauta, intra la ei si vezi unde au ceva scris in legatura cu asta, cariera sau ceva genul asta.

Ori ii poti suna si sa le spui ca esti interesata de jobul ala, iti zic unde te poti adresa, lori cu cine ai putea vorbi.

Legat de cosonacu Boromir, este un cozonac naspa, nu stiu cum del vind aia sau del cumpara oamenii laughing
Am luat si eu odata unu, am zis wow uite cozonac romanesc tocmai aici in Texas Boromir era, pfff daca si ala e cozonac neam dat dreacu.

Cozonac e ala ce arata unia pe net daca ai vazut, aia bucatari sau ce sunt care faca cozonaci, chestii, mincaruri, sau cozonaci ce fac unia acasa, de ala cozonac cozonac, nu pita sau ce paine este boromir asta, ca asa are un aluat de zici cai mai ceva ca piinea.

Mie nu-mi place deloc, asa ca nu-i mai fa reclama ca e f slab.

| VoidEternal a răspuns:

Crezi că omul ăla preia doar reclamații in legătură cu cozonacul boromir?

In multinaționale nu prea freci menta, mai ales în posturile de jos.

| Lupică27 a răspuns:

Tot la capitolul lene ai ramas? mai evoluam si noi?

| Madaxo97 a răspuns:

Nu este chiar așa ușor si roz nici in domeniul ăsta al telefoanelor, la call center, vei da si de oameni cu probleme mai grave, oameni puși pe ceartă, neînțelegatori, cu reclamații, o să ți se acrească de ei la un moment dat.

| MistarGoGu a răspuns:

Parlament! Nici măcar alea 2-3 telefoane! Eventual 30 -40 dar în interes de afaceri!
În rest somn și vot la 10 cartele! Mașina, decont cazare, masa la preturi de cantina în Parlament.&&&& more!

| Mindfulness a răspuns:

La paza doar că nu dai telefoane freci menta.