nony
| nony a întrebat:

Unde-i limita voastrá? Ce nu ati face pentru nimic/nimeni in lume?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e o intrebare buna.
Nu avem limite si exact ce se posteaza aici se intampla in fiecare zi, chiar in secunda aceasta cineva isi incalca limitele. happy

16 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Am cateva principii, nu prea multe, ca ce-i mult strica, pe care chiar nu le-as incalca pentru nimic in lume. Nu as insela persoana iubita, nu as face rau cuiva cu buna stiinta, nu m-as prostitua (la figurat, ca la varsta mea, cam greu la propriu) si nu as dezvalui un secret incredintat de cineva.

| Silvia a răspuns:

Nu as lua viata cuiva.Cred...big grin

| psiholoaga a răspuns:

Cea mai indepartata limita cred ca ar fi sa ma sinucid. Cu toate ca, daca as avea o boala ingrozitoare, as putea sa o depasesc si pe asta. In rest, principiile de mai sus mi se par atat de usor de incalcat intr-o situatie limita: nu as fura, dar daca ar trebui sa traiesc pe strazi si copiii mei ar putea muri de foame? Sau daca cineva drag are nevoie vitala de un medicament si nu am niciun ban? nu as ucide pe nimeni, dar daca viata mea depinde de a ucide pe cineva? Oamenii au un instinct de supravietuire incredibil. Principiile pe care le enumeram noi se aplica in situatii de zi cu zi, in situatii in care supravietuirea e pusa in discutie, s-ar putea sa avem o cu totul alta ierarhie.

| Cryssy a răspuns:

Nu mi-as trada prietenii. Nu mi-as insela iubitul. Si nu stiu.nu as face multe alte lucruri poate... dar stiu ca astea sunt foarte importante pentru mine...

| Bishop a răspuns:

Nu as ucide pe nimeni.

bishop

| hashe86 a răspuns:

In principiu, nu mi as incalca principiile(asta ca un joc de cuvinte si ca sa fiu in asentiment cu cei de mai sus).
dar daca e vorba de cineva apropiat de a carui supravietuire/bunastare depinde incalcarea unui anumit principiu atunci probabil as cumpanii mai mult inainte si poate chiar mi as incalca acea regula a mea. nu stii niciodata in fata caror situatii te pune viata asa ca " never say never".

| madagascar a răspuns:

Nu as renunta pentru nimic la credinta mea, la demnitatea mea, la sotul meu, la parinti mei. prieteni adevarati nu am avut niciodata deci la ei as renunta. in schimb as fi in stare sa renunt la viata mea pentru familia mea.

| snepy a răspuns:

In primul rand nu renunt la libertate, nu as omora pe nimeni, nu mi-as supara apropiatii si nu as renunta la vise.

| happy.....withoutyou a răspuns:

Nu mi-as vinde nici mi-as sacrifica sufletul pentru cineva, poate totusi mia da viata pentru cineva foooooarte drag

| simoSTAR a răspuns:

Ptr ai mei as face oricand orice...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am fura!
Am facut o gramada de prostii, dar de furat niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi-as incalca principiile pentru ca as fi in momentul acela altcineva pe care nu-l cunosc dar vad ca aici sint destui...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu mi-as bate joc de nimeni indiferent de persoana in cauza...nu as renunta la principiile mele si nu as trada prietenii si mai ales pe jumatatea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine afirma ca are limite, nu se cunoaste. Atat am de zis, fiecare intelege ce vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-as putea sa torturez un animal. Never, ever!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-as putea sa fac sa sufere cineva. Mai bine m-as chinuii eu decat sa fac pe cineva sa sufere pentru binele meu. App. iar ti-a sters intrebarea?laughing