| PisicaAristocrata a întrebat:

Unde pot suna daca dispare o persoana? Va rog, am vorbit azi dimineata la telefon cu persoana respectiva si de atunci nu mai pot s-o contactez, la 112 daca sun rezolv ceva? E urgent, nu stiu ce sa mai fac. E vorba de tata, nu-mi raspunde de azi dimineata la mobil si eu stau in alt oras.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima oara, suna o persoana apropiata lui.Prieteni si seful de la munca.Informeaza-te daca a fost la servici in ziua respectiva. Daca nu se stie nimic despre el, mai bine il anunti disparut la politie.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te prezinţi la cea mai apropiată secţie de poliţie şi o declari dispărută sau la numărul unic de urgenţă 112.
Multă baftă.
Pa, pa.

| Frogie a răspuns:

Eu stiu ca poti raporta politiei dupa 24 de h de la disparitie. Daca o faci acum, nimeni nu te va baga in seama. Stai linistita, poate are treaba. Incearca mai tarziu! Daca nu vei da de el pana maine, poti raporta politiei.

| PisicaAristocrata explică:

Multumesc tuturor, dar s-a rezolvat cu bine, din fericire.Tocmai am vorbit cu el.Dormea si n-a auzit ca-l sunam de 5 ore si pe mobil si pe fix...