| nebunatica2967 a întrebat:

Uneori, chiar si pentru o secunda, ati vrea sa nu existati? Regretati ca v-ati nascut?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cateodata da,
cand am certuri mari. sau cand fac vreo prostei care sa. i raneasca pe persoanele la crae tin sau poate mi-as dori sa nu fi existat sa nu mai fac atatea prostii si sa nu sufar tot eu din cauza asta
pentru ca din moment ce m.am nascut incepem sa avem datorii peste datorii.sa invatam apoi sa avem o familie sa crestem un copil bine
iar daca toate astae nu ne iese, daca tot ce ne.am propus se duce de vale,, nu mai iese nimic.crezi ca oamenii care s.au sinucis, s-au sinucis ca au avut chef? au avut un motiv foarte bun sa faca asta. dar orice motiv nu ar trebui s afie in masura incat sa ne viata.
cand trec peste toate greutatile si ma distrez cu cei dragi, imi dau seama ca a fost o prostie sa regret ca exist.
toti facem chestii d egenu` cand ne este rau si suntem deprimati.

dar tu? ai vrea s anul existi? regreti ca te.ai nascut?

4 răspunsuri:
| denisacosmina98 a răspuns:

Nu, niciodată, nici măcar pentru o jumătate de secundă.

| YrINaismissingtheoldTPU a răspuns:

Da.in ultimu timp da.

| Elena1234456 a răspuns:

Am trait de multe ori senzatia asta sad.

| Georgiana2905 a răspuns:

Nu regret ca m-am nascut dar sigur ca exista momente cand mi-as dori sa nu exist pentru cateva ore/zile. Toti in viata trecem prin lucruri mai usoare sau mai dificile. Unele ne marcheaza altele da dar nu atat de mult. Si sunt destule momentele cand te gandesti: mai da eu pana la urma de ce m-am nascut- uite nu am asta, nu am aia, m-am certat cu iubitu/a, etc fara ca pe moment sa ne gandim ca toate sunt trecatoare.