| danmorozan22 a întrebat:

URGENT. Salut prieteni, voi credeti in chestii paranormale, de ceva timp tot observ ceva straniu in apartamentul in care locuiesc cu prietena mea, aproximativ o luna in urma plecasem la fotbal si straniu ma suna prietena mea si incepusa de la nimic sa ne certam. Dupa ce am terminat de vorbit prietena mea a auzit la bucatarie cum a cazut o farfurie care era imposibil sa alunece sau ceva de genul, plus ca aveau cam 20 ore nemiscată si neatinsă de noi. Acum cateva minute in urma tot la bucatarie a cazut un termos, sper ca stiți ce-i ăsta*, pe care la fel nu l-a atins nimeni macar suflând, de cateva ori parca batea cineva la usa. Ambii simtim ca ceva nu este in regula, prietena mea mereu imi spune ca parca simte ca mai traieste cineva cu noi in casa, eu mereu incerc sa linistesc situatia si ca este imposibil, pe cand doar vouă va recunosc ca si eu simt ca ceva nu este in regula, voi ce parere aveti, vouă nu vi s-a intamplat ceva de genul?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omul este genetic facut sa gaseasca explicati supranaturale la tot felul de lucruri, nu esti singura, probleme cu aceste pesudofenomene e ca nu le poti dovedi, fenomenele astea le vad doar uni din pacate au ei ghinionul asta, de exemplu multe virgine din usa sau plans ca le-au rapit extraterestri si ca ele nu isi amintesc cum a fost desvirginarea ceea ce e este al naibi de dramatic

| cristimihailov a răspuns:

In toate conditiile e mai bine sa va mutati in alta parte.

| Caranfil a răspuns:

Eu nu cred ca este doar in mintea ta. Poti chema un preot sa sfinteasca casa.De obicei lucrurile paranormale nu li se intampla celor ce duc o viata duhovniceasca intensa(merg la biserica, se roaga, postesc, cred in Dumnezeu), nu li se intampla pentru ca au protectia lui Dumnezeu.Iti poti schimba stilul de viata(daca poti) si cheama un preot, asta e tot ce poti s-a faci. Celor care zic ca e doar in mintea lui ii intreb cu poate sa cada un obiect singur? asta nu mai e in mintea lui.Vezi sa nu cumva sa incerci sa te duci pe la vrajitoare sau mai stiu eu, preot si atat

| Nicoleta4000 a răspuns:

Normal ca cred.

| Malloryy a răspuns:

Salut! Am avut si eu astfel de intamplari neobisnuite. Din fericire, nu in casa mea laughing cred ca cel mai bine v.ati muta...intr.adevar unele obiecte pot ajunge la un moment dat la o tensiune si sa cada..chiar daca nu au mai fost atinse. poate ai mutat ceva de langa obiectul respectiv sau nu stiu. Sau poate acordati o atentie prea mare lucrurilor astora..incat pare ca auziti chestii.

| LeeSC a răspuns:

Aceste intamplari sunt interpretate de mintea umana ca niste intamplari paranormale dar ele nu sunt.Prezente paranormale nu exista ast daca nu crezi in unicorni

| gabiely a răspuns:

Ce nu vezi asta nu înseamnă ca nu exista, intr-adevar pot fii case bântuite, vorbiți cu un preot sa sfințească casa si explicații situația, daca se mai întâmpla si dupa atunci cea mai bună soluție este sa va mutați cat mai repede.Baftă

| Simy1992 a răspuns:

Daca nu vezi in oglinda o silueta de om pe langa tine, nu ai de ce sa-ti faci griji
Totul se intampla doar in mintea ta: Atunci cand auzi un zgomot, tu te gandesti imediat la fantome...e si normal ca ti se face frica si apoi cauti sfaturi pe site-uri
Calmeaza-te si fii indiferenta
Daca vezi ca prietena ta o i-a razna, dai 2 palme si aia e
(Scuze, dar chiar nu pot sa fiu foarte serios in legatura cu paranormalul)
Calma...

| Huehuehue a răspuns:

Pai, nemiscata*, neatinsa*, ce-i asta*, cred ca e o fantoma care s-a saturat de gramatica ta defectuoasa.