| mODIN a întrebat:

Urmează să mă mut și vreau să scap de o tona de mărunțișuri (cărți, jocuri de societate, echipament de sport, mici electronice etc.). Nu vreau nici să le vând neapărat, unde as putea sa le donez că să prindă bine altcuiva?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pune-le (ingrijit) in fața ghenei de gunoi, destinatarii apar singuri (aia cu cărți date la bibliotecă, e o poveste)

| dullcat a răspuns:

Cauta ong-uri care se ocupa cu astfel de donatii.Cumva esti din Bucuresti? Iti sugerez La Taica Lazar.

https://www.facebook.com/lataicalazar/

| vatadezahar24 a răspuns:

Bună! Cărțile le poți dona bibliotecilor și școlilor din zona care ar putea avea nevoie, jocurile și hainele la orfelinate, poți să cauți și o biserică din zona care accepte acestea.