| jane_2661 a întrebat:

V-ar placea sa cititi gandurile celor din jur? :-)

19 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna...si da si nu...as vrea sa stiu ca sa vad cine e sincer cu mine si cine nu, dar sincer mi-e cam teama sa aflu anumite ganduri ale unora...ca unii cred ca sunt asa malefici incat cine stie ce se ascunde in ei...as vrea sa pot citi gandurile doar unora, care ma intereseaza, daca as putea sa le citesc tuturor, cred ca as suferi mult, ca s-ar putea ca gandurile unora sa ma doara...si mai bine asa... dar oricum as vrea sa citesc gandul fostului meu prieten, doar asa, sa vad pentru cultura mea generala daca a tinut macar un pic la mine, desi sti ca raspunsul e unu negativsad...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De multe ori reusesc, nu cred ca mi-ar placea sa aud cand sunt injurata sau s-ar gandi despre mine mai putin pitoresc.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu, sunt foarte serios cand vine vorba despre intimitatea unei persoane.

| alessyca a răspuns:

Nuhappy
Toti avem dreptul la intimitate asa ca nu mi se pare ceva corect.Si mai ales sa ti se intample sa citesti gandurile unei persoane care nu te suportalaughing te-ai simti super nasol iti zic eulaughing

| pisoias29 a răspuns:

Ar fi interesant sa stii parerea altora despre tine, sa stii la ce se gandesc... dar cum ramane cu intimitatile noastre? ce s-ar intampla daca toti oamenii ar avea darul de a citi gandurile? ...ne-am chinui sa nu mai gandim?

| Razvan a răspuns:

Da mi-ar placea desi in general, intuiesc destul de bine ce gandesc cei din jurul meu.Nu m-ar deranja daca as sti ca x ma injura in gand, din contra chiar m-as amuza copioshee hee

| happy.....withoutyou a răspuns:

In ziua de astazi, e foarte greu sa intelegi ce vor si ce simt cu adevarat oamenii.Cu totii am vrea pur si simplu sa fim fericiti cu ceilalti, sa ne impacam de minune si sa nu avem secrete, intr-o lume perfecta asta ar fi de ajuns.Insa noi nu traim intr-o lume perfecta, dimpotriva trebuie sa avem mare grija ce, cum, cui si cind spunem sau facem. Un singur gest, o singura privire, un zimbet, o lacrima poate transmite un mesaj impresionant, eronat uneori.
Acum, mai aproape de intrebarea tahappy. E in natura umana curiozitatea si dorinta de a descoperi ceva nou.Ne dorim sa construim relatii de succes, dar nu stim cum sa actionam, avem nevoie sa stim in ce mod si ce gindeste acea persoana, care sunt idealurile sale! Recunosc ca mi-ar placea sa stiu ce gindesc alte-anumite persoane.Sincer,daca as asculta gindurile tuturor, dupa maxim o saptamana as innebuni, de aceea am mentionat despre doar anumite persoane.Ca sa stii ce gindesc ceilalti, nu e numaidecit sa apelezi la magie.Comportamentul oamenilor e ca o agenda cu cheita, gasesti cheia, invirtesti si deschizi!
Acum citeva exemple de mesaje:
1. Ochii-priveste persoana in ochi, ori de cite ori vorbiti sau o privesti, uitindu-te in ochii ei, nu o sa vezi, o sa simti, exista o telepatie, chiar daca multi sceptici neaga!
2. Miinile
3. Buzele
4. Spatele-pozitia
5.Glasul
6. Mimica

Iar 7 este cea mai devotata prietena in citirea gindurilor-INTUITIA!

Mi-a facut placere sa iti raspund!

| thehope a răspuns:

NUUU doamne fereste! big grin stau si ma gandesc cate ganduri am eu cateodata in cap si ma minunez. dapai sa mai citesc si gandurile altora. vrei sa nu imi dau rand sa le pot descifra pe toate? big grin

| juniper a răspuns:

Nu ca daca s-ar prinde ca pot sa o fac o sa ma tortureze la infinit, mai ales dusmanii mei.

| night_crawler a răspuns:

Nu.....ca mias umple capul cu multa informatie inutila laughing

| carmi_6480 a răspuns:

Oh da! Eu as vrea sa citesc gandurile lor dar ei pe ale mele nu.

| Silvia a răspuns:

Pana acum am crezut ca chiar mi-as dori asta. Dar raspunsurile dinaintea mea mi-au dat de ganditthinking
Ar fi frumos sa putea citii gandurile... poate doar atunci cand am vrea sa stim ce parere au unele persoane despre noi, mai ales daca sunt persoane importante pentru noi.Ne-ar fi mai usor daca am stii ce gandeste acea persoanaday dreaming, nu ne-am mai bate atat de mult capul, nu am mai avea aceleasi emotiilaughing.
Dar ar fi nasol sa iti dai seama de alte ganduri ale unor persoane... daca zic "ce naspa arata asta" sau "ce oribil s-a imbracat azi"...ne-am simtii prea naspalaughing.
Poate e mai bine sa nu stim ce cred ceilalti despre noi.laughing big grin

| OvidiuNervosu a răspuns:

Jane odata si odata, adica intr-un moment din viata, toti neam dori sa putem citi gandurile altora, chiar si cei care spun acum de intimitate, la un moment dat tot vor dori si ei sa stie happy

Răspuns utilizator avertizat
| buburuzzz a răspuns:

Ce-ar putea fi mai distractiv?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pentru ca fiecare are dreptul la intimitate si nu poate sa o incalce pe a altora...:-d parerea mea... :-d

| astertix09 a răspuns:

Pai gandeste-te la varianta asta. ti-ar placea sa stii limba romana in doua situatii:
1 daca ai fi in romania
2 daca ai fi in alta tara care nu este vorbitoare de romana?
ce vreau sa spun este ca daca vei putea citi gandurile celorlalti in situatia in care nimeni nu ar avea puterea asta, ar fi pentru a face bine sau pentru a face rau? iar varianta doi
s-ar numi comunicare mentala, ceea ce nu ar fi bine pentru ca toti operatorii de telecomunicatii ar da faliment.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mi-ar placea...

| angelany a răspuns:

Dddddaaaaaaaaa