| Cinevacatoatalumea a întrebat:

V-ati gandit vreodata ce o sa fie in viitor? Cum o sa fie viata voastra? Voi nu simtiti ca va faceti planuri marete care poate vor sacrifica timp si relatii? V-ati gandit cum va fi daca visele ar deveni realitate si bucuria sa fie continua? Sau v-ati gandit daca planurile vor esua si timpul va fi irosit? V-ati gandit cat de tare va durea sa mori in mediocritate?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Mediocritatea sincer nu m-ar durea deloc, chiar nu mi-ar păsa. Important e să fiu eu fericit la casa mea. Aspirațiile oamenilor diferă. Unii se mulțumesc cu puțin, dar un puțin care reprezintă suficient ca să fii mulțumit de viață. Sacrificiile pot aduce regrete. Eu dacă ar fi să sacrific ceva aș face-o când știu că vreau foarte mult acel lucru, mai mult decât ceea ce sacrific, altfel aș ieși mult în pierdere, mai ales dacă aș eșua. Eu zic că în viață ai nevoie de siguranță ca să poți fi liniștit iar dacă ești liniștit ești și fericit.

2 răspunsuri:
| Deaad a răspuns:

"Voi nu simtiti ca va faceti planuri marete care poate vor sacrifica timp si relatii?"
Pe relatii nu o sa mai pun niciodata atata pret cum puneam in trecut.
Prioritatea nu va fi asta pentru mine.
Aspir spre a avea o relatie strict pentru sex si sprijin emotional, fara implicarea iubirii, prin urmare egoism.Si toti suntem egoisti, nu numai eu.
As crede ca as putea ajunge la o asemenea performanta?
Nu, bineinteles.Sunt pesimist si sunt sigur ca voi iubi pe cineva din nou chiar daca eu nu vreau si imi produce sila.

"V-ati gandit cum va fi daca visele ar deveni realitate si bucuria sa fie continua?"
Nu stiu cum va fi.
Eu sunt trist in fiecare zi.
Daca nu sunt ziua, sunt noaptea. Daca nu sunt noaptea, sunt ziua.
De foarte foarte mult timp nu stiu cum e sa ai o stare constanta de fericire pe parcursul zilelor, lunilor sau saptamanilor.

"Sau v-ati gandit daca planurile vor esua si timpul va fi irosit?"
Bineintels si stiu si cum ma voi simti.

| ZetZ a răspuns:

Sincer nu le acorda asa mare importanta:
1. Nu prea ma intereseaza, acum e prezentul deci traiesc secunda asta nu urmatoarele 20.000
2. Orice plan presupune sacrifici, e libera ta alegere daca merita sau nu sacrificiile
3. Daca bucuria ar fi continua nu ar mai exista bucuria, exemplu apare un nou trend si absolut toata lumea il adopta, atunci toti sunt la fel, nu e niciunul mai stralucitor ca altul
4. Daca planurile esuaza, analizeaza atent unde a esuat si ce poti face sa treci etapa aia data viitoare
5. Sincer cand mori esti mort, nu te mai doare nimic, prefer asa decat sa fie ceva gen ´´Pentru ca masini´´