| ElfParaelf a întrebat:

V-ați găsit vreodată prizonierii unui pesimism atât de crunt încât până și iubirea e sărăcită de speranță și e în curând pervertită într-o pasiune josnică cu o ușoară nuanță de-un sentimentalism confuz?

4 răspunsuri:
| Cinic a răspuns:

Nu. Eu nu sunt nici pesimist si nici otpimist. Sunt doar realist si am capacitatea de a accepta realitatea sau de a face ceva la modul activ pentru a o schimba in bine daca este posibil.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai omule, du-te la psihiatru, ca stai tare rau cu creierasul ala, debordand de atata negativism si pesimism.

| ElfParaelf explică (pentru Violleta2022):

Quo, quo, scelesti, ruitis?

| TimberWolf a răspuns:

''melodiile infiorator de triste rasuna prin peretii de metal ai submarinului''