| spiridush2012 a întrebat:

V-ati intalnit >vreodata-real--- cu persoane de pe Net?

25 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Da. De mai multe ori. Internetul este un mijloc de a gasi prieteni. Imi place sa socializez virtual insa daca este posibil normal ca incerc sa intalnesc si fata in fata persoanele cu care vorbesc pe internet.

| psiholoaga a răspuns:

De mai multe ori. Fosta mea relatie pe net a si inceput. Am si prieteni pe care i-am cunoscut tot prin intermediul netului.

| Vizitiul a răspuns:

Nu, si nici nu-mi doresc, nu vreau sa am surprizehappy.

| lia a răspuns:

Sigur ca m-am intalnit cu persoane pe care le-am cunoscut prin intemediul virtualului.
Chiar si cu persoane de pe TPU.

cami
| cami a răspuns:

Niciodata, dar stiu ca m-am intalnit cu cineva cu care vorbeam la telefon. (fara net)

| JeSa a răspuns:

Inca Nu. E timp. Numai bine, pa!

| xibalba a răspuns:

Da, m`am intalnit. E frumosbig grin

| Klara a răspuns:

Da, era tot din Cluj ca si mine, deci n-a fost cine stie ce laughing Doar m-a scos la un suchappy Eu aveam 16 ani si el 15 dar am ramas prietenIhappy

| alecs871 a răspuns:

Da, cu familia, colegii, prietenii (tot pe net sunthee hee )

| Brotacelu a răspuns:

Da,
Cand jucam triburile am facut o intalnire...ne-am strans 17 persoane happy [asta vara trecuta]

| Adolescentul a răspuns:

Da m`am intalnit de nenumerate ori au venit nu au fost probleme si chiar am avut si relalatii happy am fost impreuna cu fete de pe nettongue

| Macho a răspuns:

Nope, mami a zis ca nu am voie sa vorbesc cu persoane straine. sad

PS: logic, nu cred ca este cineva sa nu fi facut acest lucru. Am cunoscut o groaza de fete pe messenger, si amici. CiAo!

| CatalinMG a răspuns:

Da, unul din domeniile in care lucrez face posibil sa ma intalnesc foarte des cu persoane de pe internet. Am incercat si intalnirile de pe net, relativ ok happy

| oana23madrid a răspuns:

Da uite eu mam cunoscut cu iubitul meu pe net asa intamplator pe un site, ne-am intalnit neam placut neam iubit si acum facem 3 ani de cand suntem si locuim impreuna...si nu imi imaginam vreodata ca inte noi doi o sa fie ceva serios...asa ca uneori iti este dat sa iti gasesti jumatatea pe net dar nu tot timpul, asa ca merita incercat.

| baba a răspuns:

Da, prima dată când eram clasa a 8-a. Am cunoscut o fată de la Braşov, care în prezent s-a mutat la Bucureşti. Suntem bune prietene.
De un an mă chinui să stabilesc contact real cu aproape toţi cei cu care fac conversaţie pe net. Şi trebuie să spun că în proporţie de 70% am reuşit.

| spiridush2012 explică:

BGSRunning despre ce surprize vorbesti, tinand cont ca esti si baiatbig grinhee hee

| spiridush2012 explică:

Macho, nu cred ca ai mentionat bine, fetele nu le-ai cunoscut pe mess, le-ai cunoscut in alta parte poate si dupa aceea ai vb. cu ele pe mess,..., ca la mine in mess nu gasesc pers. cu care sa vb...ma insel? pa!:*

| myckey a răspuns:

Da, cea mai buna prietena a mea s a intalnit cu un tip pe care la cunoscut pe un joc online (ikariam), s au casatorit, in februarie o sa nasca si o sa fiu nasica unui baiatelhappy
abia astept! deci...se poatehappy

| myckey a răspuns:

Sensei.BRO-----Andrei, abia astept sa l vad pe bebe happy momentan nu avem decat poze de la ecografie ...cat despre cei doi...se iubesc al naibii de mult sunt mult mai frumosi impreuna decat separati si el, sotul prietenei mele a devenit acum cel mai bun prieten al meu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu useri TPU si intentionam s-o facem iar. mie unuia mi-a placut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu mai multe persoane chiar. Si ma bucur ca in sfirsit citesc aici ca doua persoane s-au si casatorit cu cei pe care i-au cunoscut pe net. Asta pentru ca de cite ori s-a discutat subiectul relatiilor incepute pe net, majoritatea au fost sceptici. Dar asa cum spuneam, pe net ai posibilitatea sa cunosti pe cineva, la fel de natural ca si in alte conditii, prin prieteni, prin rude, in discoteca, la serviciu, sau in orice alte conditii. Netul este un inceput, dupa care poate urma si iesirea din lumea virtuala si te poti intilni si in realitate. Iar mai departe, ete ca se poate sa se lase si cu casatorii reusite (dar pentru asta trebuie seriozitate si nu in ultima instanta "maturitate"). Deci cum spunea myckey, se poatewinking tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am cunoscut doar 6 persoane din virtual, mai exact de pe TPU. In ordinea numerelor de pe tricou: Adina, Softcristi, Psiholoaga, Bro, HepHap si Anastasia. Am avut o senzatie foarte faina sa... pun mana pe ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
În viața reală nu!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dar cu tine as dori

| blonda_4297 a răspuns:

Dap, asa mi-am cunoscut iubitultongue.