| MisterKat a întrebat:

V-ati uitat la Festivalul Mamaia 2009? Cine ti-a placut cum a cantat? Ti-a placut cum a cantat Naomi?! A cantat piesa: "Oameni".

Mie mi-a placut cum a cantat Naomi, are voce, dar din cauza orientarii sexuale, romanii ultra-credinciosi cum suntem noi...incepem sa criticam oamenii, ce sa-i facem, astia suntem; avem oare sanse sa nu mai criticam oamenii de valoare doar pentru ca au anumita orientare sexuala?! Nu e doar el din Romania, sunt multi artisti, cantareti, prezentatori care au aceeasi orientare sexuala, dar din cauza unor indivizi ca aia de la Noua Dreapta, totul devine complicat...

O seara faina!

Daniel.

12 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Oana, e cu capul pe umeri si stie sa vorbeasca de la o vreme. La gay festul de acum 2 ani s-a dat in spectacol aiurea. Intre timp, am observat si eu ca se imbraca mai atent, se poarta mai atent etc. Ori are un consilier de imagine, ori s-a mai calmat. Regula de conduita in discutii cu si despre transgenderi este sa folosesti pronumele cu care ei se prezinta. In cazul lui naomi, e clar ca vrea sa fie perceputa ca femeie, asa ca daca spui "pe ea/o" e okhappy
Si ca sa iti raspund la intrebare, daniel, nu am urmarit festivalul. Nu mi se pare ca Naomi are o voce exceptionala, dar e placuta (mai mult decat pot spune despre multe dintre solistele actuale).

| psiholoaga a răspuns:

Swabia, si ce legatura are asta cu ce se discuta aici? Sau ai fantezii cu gay si ti-e greu sa recunosti?

| SweetCandy a răspuns:

Acum am vazut-o... avea o freazarolling on the floorrolling on the floor)rolling on the floor
ce sa mai zic...nu mai zic nimic... k deja...oh go on

| MisterKat explică:

Da, interesant articol... Ce sa spun, pe roman trebuie intodeauna sa-l roada grija(ca sa nu ma exprim mai licentios) de ce face "x" si "y" in viata privata. Unii nu au dupa ce bea apa, dar trebuie sa sara din fund in sus cand vine vorba de viata privata a unor persoane publice.
Voce are, talent are, restul se rezolva...
Multi critica aspectul fizic, coafura etc... Mai, oameni buni. duceti-va voi si cantati. Am auzit prezentatori masculi care mi se pareau de bun-simt si care spuneau despre unele din "vedetele" noastre ca sunt urate: Cristina Spatar, Ramona Gabor... Sincer, daca era din partea unei femei, intelegeam... ele todeauna se critica unele pe altele (eu ma intreb de ce faceti asta?! ). Dar fiind din partea unui tip, e altceva. Stiu aceste fraze nu prea au mare legatura cu intrebarea mea.

Swabia, tin sa te anunt ca noi suntem oameni mari si am vazut acel videoclip fie la tv, fie pe Internet. Asa ca nu era nevoie sa faci tu acest gest "nobil, caritabil,"! Intrebarea mea s-a referit la prestatia ARTISTICA nu la alt gen de ocupatii...asa ca ceea ce ai facut tu Swabia, e o dovada de prostie absoluta, scuza-ma ca am folosit aceste cuvinte. Mi-am folosit dreptul la replica, la opinie, la libera exprimare. Daca ai ceva sa imi zici, te rog lasa mesaj aici...

Multumesc celor care au dat mesaje!

O seara faina!

Daniel.

| MisterKat explică:

Nu ti-am cerut sa iti ceri scuze, daca ai inteles asa sincer, imi pare rau... Nu o apreciez pe Naomi ca si femeie, tin sa te anunt draga Swabia ca sunt heterosexual... Eu apreciez faptul ca are talent, are voce si are perseverenta, voiinta; fata de alte "vedete" din show-biz care bifeaza *********(aici totul e variabil) pentru a se promova in lumea aceasta...

Totusi videoclipul ala e de cand eram eu mic mic.
Oricum videoclipul ala a fost difuzat pe mai multe posturi tv, pus pe diverse forum-uri de diversi frustrati, comentat pe diverse bloguri obscure doar de dragul "audientei". Totusi nu stiu ce te-a socat... Pe mine ma socheaza taranii, cocalarii, sectantii(aici ma refer la cele mai obscure secte)...

Sincer, m-a deranjat pentru faptul ca ai raspuns la misto (ca sa nu zic altfel si sa fiu vulgar, nu imi sta in caracter.)!

Intrebarea mea a fost clara(cel putin asa mi-am propus sa fie), am scris-o in limba romana deci mai simplu de atat nu cred ca s-ar putea.

Nu stii raspusul la o intrebare nu raspunzi, daca vrei sa imi trimiti niste "dedicatii" trimite-le prin mesaj privat. Asta e valabil pentru mai multi utilizatori de pe acest site. In alta ordine de idei, intrebarea mea a fost mai complexa, era despre Festivalul de la Mamaia 2009. Eu fiind sincer mi-am exprimat punctul de opinie, desigur ca si ceilalti participanti au fost super.

Oricum ca sa vezi ca spre deosebire de alti oameni, sunt civilzat, am bun-simt si mai ales cei 7 ani de acasa(de care multi duc lipsa de altfel)... am sa iti ofer sansa(sau mai bine zis, am sa te rog sa iti folosesti din nou, dreptul tau la replica, la opinie). Dar de data aceasta poti sa imi trimiti si mesaj privat. Nu cred ca ar fi ok, sa transformam acest site intr-un forum.Cu ocazia asta, astept sa imi spui si de ce ai pus cuvantul: faina intre ghilimele... Scuza-ma, eu inteleg mai greu... ce sa-i faci. varsta asta a mea. 18 ani. destul de greu, maica.

O zi faina tuturor!

Multumesc pentru raspunsuri, fiecaruia!

Daniel.

| crisS a răspuns:

Mie mi-a placut cum a cantat Renata Timea si nu mai stiu cum are o voce deosebita ( aluat locul 2batting eyelashes ) cat despre Naomi nu zic ca nu are voce dar s-a umilit atat de mult cu toata publicitatea negativa la adresa ei plus toate misto-urile pe care le-a suportat incat nimeni nu o mai considera o vedeta ...deci happy

| Swabia a răspuns:

Uita`te putin la video`ul asta : http://www.youtube.com/watch?v=HSaf3WH1OOM&feature=related! [sarut a la Naomi!]

| Swabia a răspuns:

Nu psiholoaga nu am nicio fantezie cu gay! Da`de ce ai intrebat?! Iti cauti partenera?! Tin sa te anunt ca ai batut la usa gresita. happy

| Swabia a răspuns:

Uite cum sta treaba...intr-adevar, oamenii precum Naomi probabil sunt priviti cu alti ochi in strainatate, da`nu si in Romania...si nah acum trebuie` sa ma intelegi si tu, am vrut sa ma ridic la nivelul tarii noastre! Nu inteleg ce te-a deranjat chiar asa tare? Am fost asa surprinsa de video`ul acela pentru ca e prima oara cand l`am vazut, de fapt am cautat melodia aceea "oameni", da` n`am gasit`o si am dat peste video`ul pe care l`am postat! Nu cred ca niste scuze de ale mele te`ar incalzi cu ceva asa ca n`am de gand sa`mi cer scuze deoarece consider ca n`am dat in cap nimanui! Si inca un lucru daca te pot intreba fara ofensa big grin... O apreziezi pe Naomi ca solista sau ca femeie?[nah`ca de data asta am perceput`o si eu ca femeie, am vorbit despre ea la feminin]... o seara "faina"![vorba ta!]hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El/ea e chiar talentat/a... dar sa il/o auzi cum vorbeste. e foarte educat/a... e cu capul pe umeri, stie sa vorbeasca.imi pare rau ca nu i se apreciaza adevaratele calitati, mai asteptam sa ne mai dezvoltam...
imi pare rau cu barele astea///, dar nu stiu cum sa o/il numeschappyo seara faina si tie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitari pentru acest mic articol! si mare dreptate are "psiholoaga". eu tot timpul ii spun lui Naomi EA. Pentru ca este femeie....asta este identitatea ei sexuala care simte ca o are. Nu conteaza sexul biologic cu care te nasti ci ceea ce te simti ca esti, femeie sau barbat. Tine de respect sa i te adresezi asa cum vrea ea.Vad zilnic stirile prin ziare sau la tv...scrise imputit de aiurea si care folosesc termeni total falsi. "Travestitul Naomi"... "Transsexualul Naomi"... termeni incompatibili unul cu altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super voce si aparitie, fata de restul pitipoancelor