| AvalohAlyn a întrebat:

Va e frica de dentist? Dar de injectii?

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Îmi era frică înainte, acum nu. Anticipez un viitor disconfort, dar dacă trebuie să fac o chestie o fac, îmi asum consecințele pentru binele viitor.

| Mayhem666 a răspuns:

Imi e frica de orice presupune ace, deci da, imi e frica de injectii.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu, nici de dentist, nici de injectii.

| gemeni6226 a răspuns:

Am gasit un dentist bun in care am avut incredere si l-am pus sa explice pe indelete ca ce urmeaza sa-mi faca am mai pus intrebari daca nu intelegeam ceva si din acest motiv nu mi-a fost frica, dar ziua in care am primit 12 injectii in gura a fost una foarte dura dar am supravietuit.

| sweetys a răspuns:

Ieri am fost pentru prima oara la dentist pentru interventie nu doar pentru consult si chiar nu m-a durat, desi imi era teama fiindca toata lumea zicea ca doare, ca simti cum iti umbla prin gura, cum iti baga acul in gingie etc. dar nu a fost asa, iar la injectii nu am problema in ultima vreme am facut destule analize si injectii incat am invatat sa imi bag acul singura in vena.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi e frica de dentist sau de anestezia care se face la dentist, dar cand vine vorba de injectii in alta parte imi pica tensiunea grav laughing

| pufipo a răspuns:

Mie da, imi e frica de dentist ca am ramas traumatizata de cand eram copil, de injectii nu