| chupachups1234 a întrebat:

Va enerveaza si pe voi oamenii care, vorbind in romana includ de multe ori cuvinte in engleza, sau cand se enerveaza injura in engleza? Sau spun fraze in romana, ca dupa aceea sa spuna acelasi lucru in engleza... Pe mine ma enerveaza la culme; imi dau senzatia ca vor sa para smecheri, desi nu sunt. Ca sa nu mai spun ca de multe spun verbele la timpul prezent, pentru ca nu stiu sa il puna la trecut(si nici la care trecut) sau pronunta gresit cuvintele sau vor sa spuna o fraza in engleza, dar pentru ca nu stiu toate cuvintele, mai strecoara si in romana.

Răspuns Câştigător
| Aicilef a răspuns:

Nu imi plac. mie nu imi place nici engleza...st in romania vb romana... ce aia din america vb romana?

8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Sunt unii mult mai enervanti, Carmen i-a descris perfect big grin.

| juniper a răspuns:

Nu, pentru ca si eu fac parte din acea categorie, dar care stie engleza, de obicei cand ma enervez injur in engleza.

| DiDi a răspuns:

Nu pot sa spun ca ma enerveaza. Daca te gandesti bine, sunt multe cuvinte imprumutate din limba engleza, cum ar fi: Ok, weekend, sandwich samd.
Daca te referi la cei care injura in engleza, nu vad rostul. Asa ma iau si eu o data si injur in chineza, eeh, asa sunt si eu smechera. Vreau sa cred ca acelora care injura in limba straina, le este prea rusine sa murdareasca limba si de aceea nu vor sa-i intelegem.

| Aℓida a răspuns:

LOL nu tot timpul, adica daca fac abuz de asa ceva... da, dar nu ma deranjeaza in mod special acest lucru...=)

| Myu a răspuns:

Ancuta, ce descrii tu e cumva un sentiment de gelozie/oftika fiindca nu stii engleza atat de bine incat sa injuri in limba aia? laughing
( si acum sa va aud injuraturile! )

| andreikai a răspuns:

Yes, of course. That cand of people piss me off happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu ma deranjeaza. In schimb, nu suport sa vad pitipoancele cu statusuri,, i miss you`` sau smecherasii cu nume de hi5,, mother fucker``.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mă enervează. Recunosc, mai folosesc şi eu cuvinte în engleză dar nu încontinuu. Mă enervează la culme că se foloseşte LOL în limba română şi nici măcar nu se ştie ce înseamnă. Am întrebat mulţi colegi care folosesc această prescurtare cu scopul de a le deschide ochii că nu ştiu ce scot pe gură, dar degeaba. E strigător la cer!