| unuunu a întrebat:

Va este frica de moarte sau de necunoscutul de dupa ea?

6 răspunsuri:
| Afãrinツ a răspuns:

Sincer, chiar nu știu.
Nu cred că m-aș teme de moarte.
Fiecare om vine cu propria lui teorie despre cum s-au creat oamenii și de unde provenim. Eu una cred în teoria ''am evoluat din maimuțe'', așadar nu prea cred în rai și în iad. Pot spune că nu sunt credincioasă și îmi pare rău dacă jignesc vreun credincios care îmi citește răspunsul la întrebare. Este posibil să existe și reîncarnarea. Există documentare despre oameni care ''își amintesc'' despre viața lor anterioară. Totuși nu există dovezi clare că ar exista.

| sappy a răspuns:

De ce mi-ar fi frica de ceva pe care oricum nu il simti(durere, teama) si nu-l constientizezi!

| OnuOnulică a răspuns:

Nu.

| LoveSleep a răspuns:

Evident că nu.
O aștept cu nerăbdare.

| ThatsTheSpirit a răspuns:

Nu neapărat frică. Poate o oarecare nelinişte, în sensul că nu ştiu la ce să mă aştept. Ştiu că gândurile privind moartea sunt inutile întrucât oricum nu vom simţi nimic după aceea (organele încetează să mai funcţioneze, and all that), dar totuşi rămâne acea urmă de mister care nu îmi dă pace, cauzată de faptul că nu pot vorbi cu nimeni care a experimentat moartea pe propria piele şi ştie cu exactitate ce implică aceasta (spre deosebire de persoanele din exterior, care doar constată ceea ce se poate constata cu ochii).

| Denissaaa123 a răspuns:

Nu. Fiecare om moare la randul lui si nu cred ca ar trebui sa ne fie frica. Se spune ca dupa moarte urmeaza viata vesnica. Nu e bine sa faci pacate ca ajungi in iad.