| Dragobeta a întrebat:

Va intreb pe voi cei care aveti experienta cu livratorii de mancare:
E posibil sa accepte sa urce zilnic 8 etaje pe scari pentru a livra mancarea? E vorba de cateva luni de zile.

7 răspunsuri:
| MistarGoGu a răspuns:

Mai exista în România blocuri MAI înalte de 4 etaje fără lift? Nu cred!
UNII dau slanina jos MOCA prin efort fizic! Hatz

| Dragobeta explică (pentru MistarGoGu):

Se schimba liftul. 2-3 luni blocul va fi fara lift. Si curat ardeleneste "nu ma bag" e replica vecinilor cand e vorba de batranii/infirmii care stau mai sus de et. 4.

| MistarGoGu a răspuns (pentru Dragobeta):

Tare amuzant! Trebuia sa visez ca se schimba liftul sau ce?
Mesi de eticheta ce sa zic... simpatica foc

| MistarGoGu a răspuns:

Când cineva lucrează livrator își asuma, căldura, frig, vânt, ploaie, oameni ofuscati, lifturi defecte!
Nu le pune nimeni pistolul la cap sa devina livratori!

| Dragobeta explică:

Interesant ca am vazut aici pe site multe, extrem de multe discutii despre livratorii de mancare. De asta am si pus intrebarea.
Dar in mod ciudat, mie nu-mi raspunde nimeni. In afara de asta care vorbeste cu mine ca si cu maica-sa. E interdictie la raspunsuri?

| simplaexsistenta a răspuns:

Sa stii ca da, am un var care e livrator de mancare de vreo doua luni si urca pe scări la nevoie