| anonim_4396 a întrebat:

Va invitez la sarbatorile galatiuluuuuuiiii. e frumooos, o nebuniee, lumini, muzica, distractie.veniti cu toata incredereaaaa. voi aveti sarbatorile orasului, satului vostru?

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Oooo daaaaaa... tepesule, tepesule, tepesule, oare unde ne sunt sarbatorile de alta data? Unde e acel spirit care te facea sa astepti aceasta sarbatoare cu luni inainte? Unde toata lumea iesea cu masca pe strada, de spuneai ca-i halloween-ul la americani? Acu,. ce sa vad? Toata invazia de cocalari, toata marlania, tupeul, smechereala si proasta educatia a celor din cartiere marginase sau vazute prost? Toate trupele care sa vina diseara sa faca playback gen Delia, Voltaj, Hi-cu?hee hee Toti vanzatorii ambulanti care nu stiu cum sa-si vinda mai rapid marfa? Toate gunoaiele ce se vor strange de spui c-a fost talcioc?
Repet, unde e sarbatoarea de alta data? Unde e acel Sf. Andrei pe care-l asteptai cu inima-n dinti?
Bine macar ca s-a mai pastrat traditia. Chiar daca supravietuieste prin aceste lucruri si e un bun atuu pentru campanie electorala. Diseara o sa incerc sa fac, ca de obicei, abstractie de aceste lucruri. Mai ales ca am si sarbatoriti. Dar unele lucruri dor. Unele lucruri ce stii cum au fost inainte, si n-au cum sa mai revina. O sa fac slalom, o sa trec cu vederea ca s-a transformat intr-o sarbatoare comerciala unde actori sunt cei ce emigreaza ca sa se dea in spectacol in oras.
La cat mai mult vin fierit, mititei, carnaciori si caldura in suflet diseara. Sa traiasca toti galatenii si toti Andreeii si Andreele!hee hee

5 răspunsuri:
| BUBULINA a răspuns:

Si unde stau?
la tine ma primesti?

| sam a răspuns:

Ia uite cum imi gasesc eu vecinii laughing
flav are dreptate! nu mai sunt sarbatorile ce au fost...
si totusi...stiti cine canta diseara? big grin

| viorica_7160 a răspuns:

Eu stau in cluj
daca ma primesti cu placere vin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bubule, nu trebuie sa stai. te plimbi, asculti muzica, bei o tuica fiarta, te dai in scrinciob la balciul de la mac-do, agati tinerei, sau tinerele, ii dai cu masinutele sau in ciocanul kamikaze, ca ei se urca singuri, da tipa in grup.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Flavule ai dreptate. dar totul se schimba. avem talent de a prelua de la altii, si de a comercializa totul.eu am noroc.fiind criza, mi-am luat doar o masca monstruoasa si m-am dat dat drept monstrul zambaret.