| Loly a întrebat:

Va mandriti cu faptul ca sunteti romani? De ce?

5 răspunsuri:
| Graphee a răspuns:

- Deci am să reproduc răspunsul: "- Frumuseţea acestei ţări este rară în lume. Oamenii sunt primitori, calzi, zâmbitori, muncitori, ştiu ce înseamnă munca. Şi merită tot respectul din lume. Cel puţin generaţia care a fost, bunicii, părinţii, străbunicii şi aşa mai departe. Mulţi oameni inteligenţi în această ţară, un fel de 'jos pălăria'. Când trec prin zona munţilor şi simt acel aer rece, mă simt special, nu pot să explic prin vorbe şi expresii. Este ceva special, unic... Şi multe zone frumoase în această ţară, cu obiceiurile lor, cu tradiţiile lor, cum am zis mai sus, cu oamenii primitori şi speciali. Pur şi simplu, eu una nu pot să îmi urăsc ţara, şi nu mi ruşine să zic că sunt român, dimpotrivă, mă mândresc. O fi conducerea mai proastă, şi parlamentarii mai pentru ei. Dar sper să se schimbe." Postat la întrebarea http://www.tpu.ro/conversatii/ce-va-place-si-ce-urati-la-romania/.

| 愛日本 a răspuns:

Neh.ţara asta e distrusă total de Basescu! Lucruri scumpe alarii ff mici bani puţin, uităte la alte ţări şi vezi ce minunat e acolo şi fizic şi moral.

| mona a răspuns:

Si da si nu,nu pentru ca din cauza a celor ce ne fac de rahat in alte tari, noi nu suntem vazuti bine, si da pentru ca asta e...suntem romani

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Incerc s'o fac dar nu reusesc din cauza prostiei care pluteste in jur.Ma mandresc de obiectivele turistice care sunt foarte multe,dar am ajuns la concluzia ca degeaba e o tara frumoasa daca e plina de inculti, mafioti, cersetori etc.
Bye!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am nicio mandrie ca sunt roman, as putea la fel de bine sa arborez drapelul kennyan pe casa, cred ca m-as simti la fel.