| anonim_4396 a întrebat:

Va place acesat tablou? http://4.bp.blogspot.com/......jardin.jpg
Ce stiti despre el? o mica descriere?

2 răspunsuri:
| FearOfTheDark a răspuns:

Ca e pictat de Claude Monet.

| espadacatzo a răspuns:

Pai ar fi asa:
Are denumirea de Women in the Garden sau in franceza Femmes au jardin
A fost facut in 1866 de un pictor francez pe nume Claude Monet, este o pictură în ulei pe pânză de 80 cm x 99 cm si este pastrata in muzeul Ermitaj din Sankt Petersburg
Monet a executat pictura la vârsta de 27 de ani la Saint-Adresse, locul unde și-a petrecut copilăria pera reprezintă o rudă, reprezentată în spate, în timp ce se plimba prin grădina plină de lumină.