| Andromedda a întrebat:

Va place numele Valeria?hee heeStiu ca intrebarea pare cam tampita dar vreau sa stiu parerea altora.big grin

17 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Ceea ce nu stie multa lume e faptul ca acest nume este foarte vechi, reprodus pe cale culta si purtat de membrii unei foarte vechi ginti romane:Valeria. Explicatia etimologica a numelui vine din verbul "valere=a fi puternic=a fi sanatos.Iti doresc sa fii puternica si sanatoasa asa cum numele ce-l porti sugereaza!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mie imi place.

| anad a răspuns:

E un nume frumos, vechi si inseamna "sanatoasa"(lat). Acum nu prea este folosit.

| Slavic a răspuns:

Valeria este un nume foarte frumos nas spunde ca este urat...
Acest nume de fata este folosit in engleza, italiana si latina. Sursa lui este o expresie din latina care inseamna "viguros".

| Klara a răspuns:

O, nu ...ma duce cu gandul la o tanti comunista, vecina de bloc straight face Si administratora pe de-asupra.

| maariaan a răspuns:

E un nume mai rar intalnit, dar e frumusel. Caracterul persoanei si felul de a fi a acesteia da culoare numelui. La prima vedere e un nume interesant, cel putin pentru mine big grin Sarbatori minunate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ar fi chiar prima mea optiune pe lista, dar e un nume frumos. Mie imi place happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da imi place numele VALERIA deoarece asa ma cheama si pe mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur, pai... asa ma cheama si pe mine si apropo acest nume inseamna,, a fi puternic,, si a fi sanatos, deci e super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da imi place numele VALERIA... e un nume super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Valeria inseamna sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place, chiar f mult.ca si cum as pronuntza FEMINITATE, BLINDETZE... mmmm imi place.da...foarte))!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O ador...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da imi place mai ales ca eu port numele Valeria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place mai ales ca eu port numele Valeria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numele Valeria este un nume extraordinar de frumos! Este un nume care inseamna "sanatate" si "putere". Parearea este ca numele Valeria este cel mai frumos din toate numele care exista pe pamint.big grinbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe fetita mea o cheama valeria, si imi place foarte mult numele asta valeria super