| anonim_4396 a întrebat:

Va place sa vorbiti la telefon? Ca este mobil sau fix, cat timp stati de vorba cu cineva, de exemplu iubitul/iubita? Eu personal urasc telefoanele, conversatiile lungi si fara rost (mai ales de cand a aparut Cosmote), prefer o discutie scurta si la obiect sau o discutie fata in fata. Voi?

20 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

Da e ok atat timp cat persoana cu care vorbesc deschide niste subiecte care ma intereseaza.Am avut conversatii destul de lungi la telefon(aproape o ora)si pot sa spun ca a fost ok pentru ca abia daca mi-am dat seama ca a trecut timpul asa de repedebig grin
Dar daca persoana respectiva incepe sa-mi povesteasac ce a facut bunica si catelul si purcelul...Definetly not!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici eu nu suport lalaielile la telefon.Suni cand ai nevoie de ceva, nu suni sa povestesti despre cum matusa bunicii tale si-a rupt coloana in timp ce calarea o pisica.

| costymaximus a răspuns:

Nici eu nu sunt adeptul convorbirilor lungi si fara noima, mai bine scurte si zilnice (eventual). Vad si eu ca multi se straduiesc sa consume cu tot dinadinsul acel bonus de la cosmote in termen de o saptamana, ce prostie!

| Ionutzsa a răspuns:

Pentru mine e esential telefonul, pentru ca nu folosesc celebrul "mess" prea deshappy. Prefer sa sun cand am o treaba cu cineva, dar nu`mi plac nici mie conversatiile alea interminabile si pers cu care vorbesc isi da seama repede dupa raspunsurile mele ca-s plictisita laughing

| monyk a răspuns:

Buna, depinde si de subiectele aduse in discutie, daca ai ceva important sau interesant, da, dar asa sa vorbesti inutil despre toate tampeniile nu vad rostul.Eu de obicei cand sun, spun ce am spus, nu ma intind la vorba, scurt si la obiect, eu cand vb cu prietenul de exemplu vorbim des la telefon dar nu ne intidem sa vb cu orele fara oprire, spunem ce avem de spus si gata, ce atatea povesti...mai vad si eu la unii ca vorbesc non-stop, aiurea! Am mai patit sa vb mai mult, dar destul de rar.

| User a răspuns:

Nici eu nu prea folosesc telefonul. ori fata'n fata, ori pe mess.

| sy46 a răspuns:

Nu-mi place sa pierd timpul la telefon; prefer conversatille fata in fata. Daca dai un telefon inseamna ca ai ceva de zis, nu sa irosesti timpul pe nimic.Nu-mi plac nici persoanele care suna si uita sa mai termine

| Brotacelu a răspuns:

Si eu le urasc, dupa 3-5 min de vorbit incep sa tremur de draci ca ma satur

| angelinthedark a răspuns:

Eu vb la telefon foarte des, cat ma tine bateria ca na...de plictiseala o mai dau in vrajeala si e misto.

| Ana a răspuns:

Cel mai mult am vb la tel 3 ore in continuu big grin

| ◕‿◕Al3xUtZa◕‿◕ a răspuns:

Daaa iubesc sa vb la tellove struck stau cu orelehee hee

| georgiana a răspuns:

Folosesc telefon atunci cand nu pot lua legatura cu o persoana dintr-o alta localiatate, este o oportunitate si internetul este de folos.In general, prefer sa vorbim fata in fata pentru a-i vedea reactiile, daca este de accord, la telefon te poti insela uneori.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Si eu te sustin. Vorbesc cu iubitul meu (e si sot) numai cand am nevoie si strictul necesar. Cred ca pot numara pe degetele de la o mana convorbirile mai lungi de 5 minute din ultimul an.

| alex:) a răspuns:

Eu vorbesc destul de mult la telefon
eu mai putin de 10 min nu vorbesc
de multe ori am vorbit si 2 ore
da no ca naveam ce facebig grin

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Prefer să discut cu o persoană faţă-n faţă, iar dacă nu se poate - la telefon. Îmi place la telefon (spre deosebire de mess sau mail) faptul că auzi vocea persoanei respective, intonaţia. Ţi se oferă şi puţin limbaj non-verbal necesar unei conversaţii. Am unele persoane cu care stau mult de poveşti la telefon. Stăm destul de departe unii de alţii şi în felul acesta păstrăm legătura. Mă plictisesc discuţiile degeaba la telefon, dar dacă e să păstrez legătura cu cineva în felul acesta mi se pare ok.

| Razvan a răspuns:

Cred ca mai mult de 3 minute pe conversatie nu vorbesc cu cineva si ma enerveaza cand cineva incearca sa imi povesteasca la telefon ce flori a culeslaughing
O intrerup politicos si ii zic ca mai vorbim noibig grin

| motanelul a răspuns:

Eu vb la tel destul de mult chiar si 2-3 ore pe zi dar nah acum daca ai subiecte interesante de abordat, vb daca nu cat mai putin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma plictisesc tare mult cand ma suna prietenul sa ma intrebe diferite chestii,. sau o prietena sa mi se planga... Dar, na, ce sa faci?! Eu mereu le zic : - Mi se descarca bateria, - Trebuie sa merg la magazin; '- La masa big grin:big grin.
Sau cand mai se gaseste un fraier sa sune cu privat rolling on the floorrolling on the floor. of doamne ce lume! Eu vorbesc la telefon in jur de 5 min pe zi, dar ascult cu orelewinking.

| ruxybelle a răspuns:

Paii... depinde cu cine vorbesc big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As vrea sa stiu daca in cosmote se poate vb mai mult de 2h continuu...ca in alte retele dupa 2ore se inchide singur...stie cineva?