| Barajag a întrebat:

Va recunoasteti de buna voie greselile si acceptati sfaturi? sau sunteti intotdeauna in defensiva atunci cand sunteti corectat?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, imi recunosc greselile si accept sfaturi...

| turist a răspuns:

De obicei imi recunosc greselile si nu mi-e rusine sa cer sfaturi sau sa intreb daca nu stiu ceva... Se zice ca cel ce intreaba e nestiutor timp de cateva minute iar cel ce nu intreaba ramane ''neinformat'' tot timpulwinking

| giovana a răspuns:

Accept sfaturi si desigur imi recunosc greselile, dar este important sa ti se spuna intr-un mod civilizat ca ai gresit, nu cu aroganta sau cu rautate. Chiar si atunci accept ca am gresit, preiau sfatul, dar nu pot sa apreciez lipsa de eleganta a persoanei.

| Alexandrinaa a răspuns:

Acest lucru e foarte greu si de recunoscut! E drept ca atunci cand suntem criticati, chiar si pe merit, ne necajim... Eu ma necajesc si uneori imi vine sa urlu tongue ca am gresit. E drept ca-mi recunosc greseala, dar sunt foarte suparata cand trebuie sa o fac. E greu sa recunosc ca sunt chiar agresiva cand vad ca cineva ma contrazice, de exemplu. happy Aici trebuie sa invat mai mult din diplomatie... in rest, sunt cuminte. Accept cu greu sfaturi, dar le accept intr-un final, cu gandul ca sunt date in sprijinul meu, nu cu alte scopuri...

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu una imi recunosc greselile pentru ca asa este normal. Oricine mai greseste din cand in cand.happyAccept si sfaturile pentru ca imi sunt de ajutor si chiar daca poate uneori nu este asa imi place sa stiu si parerea celorlalti.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Îmi recunosc vina și suport consecințele fără prea mult tamtam.
Pa, pa.

| madonica a răspuns:

Ursulika buna, nu cred ca am avut ocazia sa iti raspund la vreo intrebare si sunt incantata sa vad asemenea intrebari caci asa ne cunoastem intre noi(caracterul).
Eu cat sunt eu de mare(la inaltime ) fac greseli cateodata ma exprim gresit Dar eu nu imi recunosc niciodata greseala unor persoane nesuferite mie.Imediat ce realizez greseala imi intorc vorba dreg busuiocul si daca cineva incerca sa ma corecteze atunci ii spun ca nu a auzit corect si nu vb cu acea persoana o perioada.
Am unele persoane de suflet care ma corecteaza la momentul oportun si nu ma supar caci ele sunt"mamicile'" mele.PWP

| Ralux a răspuns:

De cele mai multe ori, da recunosc.cand sunt corectata intru uneori in devensiva dar intotdeauna accept sfaturi si in + eu ma pricep cel mai bine la dat sfaturi big grin am atuurile unui psiholog