| DildăuPaispe a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Calculatorul(sunt pe laptop) mi se restarteaza singur! Ce pot face?!

6 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

Se supraincalzeste procesorul.Verifica aerisirea laptopului sa nu fie blocata de praf sau altceva si vezi daca venilatorul functioneaza.

| Andruşcă a răspuns:

Da, se supraincalzeste procesorul de la calculator atunci! Verifica sa nu fie aerisirea de la unitatea centrala sau coolerul blocate de praf sau altceva. Daca au praf baga aspiratorul pe ele(da-l la cea mai mica putere).

| jhonny999 a răspuns:

Daca apare un ecran albastru si restart, reinstall Windows.

| DildăuPaispe explică:

Nu, fara ecran albastru.

| DildăuPaispe explică:

Andrusca, nu laptopul are probleme, ci calculatorul

| DildăuPaispe explică:

Nu, nu are praf. E asa de acum 2 ani, de cand a umblat verisorul meu mai mare la el.