| anonim_4396 a întrebat:

Va rog, ajutati-ma sad. Ieri, iubita mea s-a despartit de mine pentru ca nu mai suporta ca cica eram,, gelos,, si ca ma suparam repede. Infine, totul era invers, dar o iubesc enorm, si nu stiu ce sa mai fac. Ma gandesc ca peste putin timp ma va uita si isi va face alt iubit, si ala o va saruta pe buzele pe care pana ieri eu le sarutam, si o va mangaia, o va tine in brate. Nu stiu ce sa fac, n-am mancat nimic azi, nu pot, ma gandesc doar la ea, si toata ziua am stat in pat. Si nici parintii ei nu o mai lasa sa stea cu mine. Deci, ce sa fac? Ajutati-ma, dati-mi un sfat, va rog. Simt ca mor, si faza nasoala, acum e ora 18:00, adica ma iubeste sad

33 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Viata nu se rezuma la doar o persoana, sau doar la o simpla relatie.

Gandeste logic, nu-i sfarsitul lumii, e un simplu om, unde ti-e demnitatea?

Vei trece si peste asta, toate cele bune!

| StoicaVladutz32 a răspuns (pentru fuzzer):

Aseara la 3 jumate noaptea, mi-a dat mesaje, m-a trezit din somn si am vorbit o jumatate de ora, ca ii era dor de mine si vrea sa ne impacam. Dar parintii ei nu ma mai suporta deloc. Oricum vad ca toti aveti aceeasi parere, sa o uit si sa merg mai departe sad. Asa ca o sa fac cum spuneti voi, chiar daca e foarte greu, voi incerca. Va multumesc ca m-ati ajutat.

| fuzzer a răspuns (pentru StoicaVladutz32):

Nu trebuie sa faci ce spunem noi, fa ce simti si ce trebuie sa faci. Vezi tu, femeile sunt tnehotarate, si intr-un fel sau altul isi bat joc de sesntimente si de tot ce-ai avut tu pentru ea.

Este strict decizia ta, daca doresti sa te impaci cu ea trebuie sa fi mai sever.

| Duucu a răspuns (pentru fuzzer):

"Găndește logic..."
Meriți fundă.

| fuzzer a răspuns (pentru Duucu):

laughing Desigur!

| ALEX2402 a răspuns:

Poate chiar erai gelos

| bobbyjah a răspuns:

Ce sa faci? sa o lasi in pace, tu iti vezi de viata ta, fiecare pe drumul sau, si cam atat.Chestia asta functioneaza de fiecare data.

| StoicaVladutz32 a răspuns (pentru bobbyjah):

Ai trecut si tu prin asta? Cat de mult ti-a luat sa treci peste o relatie de 8 luni, in ultima luna am dormit cu ea in pat.

| StoicaVladutz32 a răspuns (pentru StoicaVladutz32):

Am facut aproape tot cu ea, faceam orice pentru ea. M-am gandit ca acum as avea nevoie sa vorbesc cu o alta fata, sa ii explic cum sta treaba, si daca vrea sa ma ajute sa o uit pe Lory (fata cu care am stat), si cu timpul poate o iubesc pe ea. Dar nu stiu, voi ce ziceti sa fac?

| bobbyjah a răspuns (pentru StoicaVladutz32):

Pai altceva ce poti sa faci? trebuie sa accepti, daca ea nu mai vrea. Poti sa ii ceri scuze daca crezi ca ai gresit si sa incerci ca macar sa ramai intr-o relatie buna cu ea.Si eu nu te pot ajuta mai mult de atat, ia actiune si fa ceva ca sa iti fie mai bine.

| ICHBalexnunu a răspuns:

Spune-i ca o iubesti si ca nu vei mai fi gelos( ca sa fie ea multumita)!

| StoicaVladutz32 a răspuns (pentru ICHBalexnunu):

Andreeapateoseu, i-am zis, stie ca nu mai sunt gelos, ca o iubesc. Dar parintii ei nu mai sunt de acord cu mine. Dar ea nu vrea sa renunte la mine, dar totusi ii e frica sa nu afle parintii ei.

| ICHBalexnunu a răspuns (pentru StoicaVladutz32):

Daca averi peste 16 ani nu ar trebui sa fie asa de greu sa tineti secreti, adica nu mai aveti 10 ani sa stie mereu unde sunteti si ce faceti si ar trebui sa inteleaga ca este alegerea ei si doar a ei si tu trebuie. So incurajezi!laughing

| AnneRoseRock a răspuns:

Omule... You're doomed...
Daca faceai absolut totul pentru ea, iar ea ti-a dat papucii. Just think about this!
E clar ca ea doar a gasit o scuza prin 'gelos' si 'suparacios'. Nu ti s-a parut nimic dubios la ea in ultimul timp, inainte sa va despartiti?

Oricum, iti faci rau singur gandindu-te la ea pentru ca ea nu merita nimic din ce i-ai oferit si tu nu meriti sa suferi pentru ea.
Iti impui singur sa fii suparat, sa te gandesti la ea si sa iti faci probleme, din subconstient. Lasa lucrurile sa curga si nu te mai gandi la trecut.
'Trage apa'.

~Iar superstitiile legate de ora nu inseamna nimic.~ >_>'

Sper ca am adus un oricat de mic ajutor.

| StoicaVladutz32 a răspuns (pentru AnneRoseRock):

AnneRoseRock, ce ai scris tu acolo, doare atat de rau, dar e atat de adevarat. in ultimul timp nu mi s-a parut ca s-a schimbat, adica a fost cum era mereu. Dar sigur a avut ceva si nu a vrut ca eu sa aflu, si totusi e atat de greu sa trec peste. Dar nu stiu ce rost mai are. Si acum, ii pare rau ca ne-am certat, si ar vrea sa ne impacam, dar ai ei nu mai lasa, i-a zis ca daca o mai vede vreodata sau daca mai aude ca vorbeste cu mine, o omoara. Dar ea vrea sa vorbeasca cu mine, dar ii e frica. Oricum, un lucru e sigur, de impacat nu ne mai putem impaca. Eu tot astept fata care imi poate lua gandul de la ea.

| AnneRoseRock a răspuns (pentru StoicaVladutz32):

Desi am adus un raspuns dureros, iti pot spune din experienta ca atunci cand cineva din exterior iti spune ca e ceva nasol, atunci realizezi cu adevarat asta si 'iti deschizi ochii'.

Anumite lucruri vin de la sine, dar altele... Trebuie putin fortate.
Esti sigur ca mai poti avea incredere in tot ceea ce spune? Esti sigur ca nu sunt scuze? Fiind o fata iti garantez ca sunt 'specimene' ( ca altfel nu le pot numi ) care isi bat joc de tot, apoi 'le pare rau', de parca asta ar schimba cu ceva situatia creata.

Imi pare rau daca te-am suparat, dar adevarul este mai putin dureros aflat direct, decat prin prisma unei minciuni sfruntate.

| StoicaVladutz32 a răspuns (pentru AnneRoseRock):

Nu are de ce sa-ti para rau. Eu o iubesc, si se vede ca si ea ma iubeste, si incredere cred ca as mai avea in ea, dar oricum asta a fost. Am vorbit si cu mama ei ieri, si degeaba, cand vorbeam cu maica-sa, a intrebat-o p ea daca vrea sa se impace cu mine, si i-a fost frica sa spuna ca da, ca sa n-o bata, deci am avut ocazia sa ne impacam si a dat cu piciorul. Deci i-am zis frumos, de acum incolo, eu nu mai incerc nimic, ori vorbesti tu si rezolvi situatia, ori la revedere. Ca nu are rost sa astept dupa o fetita caruia ii e frica sa spuna adevarul.

| AnneRoseRock a răspuns (pentru StoicaVladutz32):

E cel mai bine.
O sa treci invingator si peste asta.
E bine ca nu ai renutat si ca ai infruntat situatia.
winking >big grin

| StoicaVladutz32 a răspuns (pentru AnneRoseRock):

Iti multumesc ca mi-ai dat sfaturi, si ca nu ai facut misto cum au facut si altii. Mersi mult :* big grin

| AnneRoseRock a răspuns (pentru StoicaVladutz32):

Nu stiu cat de sfaturi au fost... Dar ma bucur ca te-am putut ajuta! O voi face din nou cu placere, daca va fi nevoie!

Bafta! big hugwinking big grin

| StoicaVladutz32 a răspuns (pentru AnneRoseRock):

Poi daca ai vrea sa ma ajuti, ai putea sa-mi spui si mie numele tau la facebook big grin ...Doar daca vrei.

| AnneRoseRock a răspuns (pentru StoicaVladutz32):

... Eu sunt o persoana care ajuta oamenii din umbra, asa ca raman sub pseudonim.winking Asadar, va trebui sa refuz politicos. happy

| AnneRoseRock a răspuns (pentru StoicaVladutz32):

Totusi, cred ca te-ar ajuta sa asculti rock si sa iesi undeva sa spargi chestii... Sa alergi cu toata viteza ta... Merge, desi nu stiu cat de mult ar putea sa tina in cazul tau.

| StoicaVladutz32 a răspuns (pentru AnneRoseRock):

Poi eu ascult hip hop, si rock. Iubesc formatia Skillet, ador melodia Monster. Imi place cum gandesti, referitor la spartul chestiilor.

| StoicaVladutz32 a răspuns (pentru AnneRoseRock):

As vrea sa-mi dai niste idei noi de melodii rock, sau formatii rock. Ca sincer sa fiu, m-am cam saturat de astea care le ascult acum. Ceva mai,, nebunesc,, as vrea. big grin

| AnneRoseRock a răspuns (pentru StoicaVladutz32):

Pierce The Veil - Hell Above si King For A Day.
Black Veil Brides - Nobody's Hero, Perfect Weapon, Love Isn't Always Fair.

Da-le o sansa si incearca sa le asculti integral. Sunt tari. Acum. In functie de cat te tin timpanele big hug big grin.

| StoicaVladutz32 a răspuns (pentru AnneRoseRock):

Black veil brides ascultam inainte. Imi placea enorm melodia,, Knives and Pens,,. Acum am ascultat si Nobody's hero, si e chiar interesanta. Imi place. Mersi mult >big grin

| AnneRoseRock a răspuns (pentru StoicaVladutz32):

N-ai pentru ce... Melodiile sunt de vina, da-le pe ele in judecata ca iti plac, nu pe mine ca ti le-am recomandat.
Thousand Foot Krutch - War Of Change. E foarte tare.

Dar pentru ce ai tu nevoie... Ar mai merge si
Get Scared - Sarcasm; Drown si Deepest Cut.
Daca nu...
Papa Roach - Last Resort; Getting Away With Murder.

Si daca nu merge cu rock-ul, baga-ti picioarele si asculta Eminem.

| StoicaVladutz32 a răspuns (pentru AnneRoseRock):

Eminem, e la ordinea zilei. Nu exista zi in care sa nu dau drumul la maxim la sistem, si sa pun eminem, sau parazitii, sau melodii de genul asta.winking

| AnneRoseRock a răspuns (pentru StoicaVladutz32):

Ok, ok atunci. Daca ai auzit de Codrin Bradea a.k.a Satana, atunci asculta playlistul lui de melodii. XD Nu stiu daca pe ala il mai poti da la maxim.

E ultima sectiune de pe canalul SatanaPC, de pe Youtube. big grin

| StoicaVladutz32 a răspuns (pentru AnneRoseRock):

Nu pot sa zic ca ascult muzica satanica, dar imi place foarte mult melodia,, gorgoroth-procreating satan,, ( http://www.youtube.com/watch?v=GUNOIHz2QQU ). Iar faza cu Codrin Bradea, am o parere foarte buna despre tipul asta. Imi place ceea ce face.

| AnneRoseRock a răspuns (pentru StoicaVladutz32):

Tare happy, dar nu stiu daca am aceeasi parere... 'muzica satanica'.
In schimb, si mie imi place munca lui Codrin.

Cum merge cu viata ta sentimentala? happy
Te-ai mai linistit?

| StoicaVladutz32 a răspuns (pentru AnneRoseRock):

DA, ce face Codrin e foarte tare. Si da, m-am linistit foarte mult, si acum sunt foarte foarte bine. Am trecut repede peste, nu-mi vine sa cred, dar ma bucur, acum sunt bine, tot ce am vrut, adica sa trec peste si sa nu mai,, sufar,, s-a indeplinit. Acum sunt foarte bine. big grin