| sexlove a întrebat:

Va rog cine ma ajuta am un nokia 6131 si am facut baie si mia sunat tele si am pus mana uda pe el de vreo 3 ori si dupa am vorbit la telefon iar apoi era ecranul alb si dupa aia nu mi se ma deschide doar se vede un pic pe ecran sigla nokia si atat va rog ajutati-ma ce sa fac dau funda dar va rog spuneti-mi ce sa fac ca am nevoie urgent de elcrying

Răspuns Câştigător
| maryo0911 a răspuns:

Nasol...
incearca sa-i desfaci tot ce se poate desface de pe el (carcasa)
dupa aceea incearca sa-l pui deasupra unei surse de caldura, calorifer, aragaz, etc..., dar sa nu fie foarte aproape (adica sa fie la inaltimea la care tu ai putea sa ti mana timp de vreo 20 de secunde fara sa te friga)
il ti vreo jumatate de ora-1 ora si dupa aceea incerci din nou sa-l pornesti!
ai mare grija sa nu-l topesti!

1 răspuns:
| eliza_7547 a răspuns:

Display - ul tau este stricat. Daca mai ai garantie du-te cu el la firma de telefon de unde l i luat sau daca nu mai ai garantie du te la o irma spciala de reparat telefoane.Desi daca nu mai ai garantie nu cred ca mai merge reparat.Si mie mi s-a intampla asta si mi am cumparat altulwinking