| bia_1303 a întrebat:

Va rog da-ti`mi si mie niste amintiri frumoase, care se pot scrie intr-un album de sfarsit de clasa 8-a...Va rog Frumos

Răspuns Câştigător
prfml
| prfml a răspuns:

Acum 13 ani cand am terminat clasa a 8-a o colega mi-a scris : Odata de vei sta pe ginduri si te intrebi de ce traiesti? Un tainic glas iti va raspunde SA LUPTI, SA SPERI si SA IUBESTI! Cu drag trimit si eu aceste cuvinte mai departe.

28 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Labis.Plecarile de-aici in alte lumi/Sa nu le ei nicicind drept despartire

Janina
| Janina a răspuns:

Oamenii se intalnesc si se cunosc. Apoi se despart. Se despart pentru ca au facut imprudenta de a se cunoaste. Se despart dar nu se uita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adio banca mea /te-am iubit indeajuns/cu formule te-am scris tu nimic nu mi-ai zis /scirtiai cind ieseam la raspuns

mira
| mira a răspuns:

Iti sugerez ceva mai elevat.Scrie o maxima in limba latina. Mira

| bia_1303 explică:

Ma refer sa le scriu la colegii/colege...

| tradaro a răspuns:

Tineretea

Strabatand copilaria,
Farmecul nascut al vietii,
Intr-o zi rasar in cale
Zorii dulci ai tineretii.

Tineretea e o haina
Ce se-mbraca doar odata,
Vremea singur-a nascut-o
Si de vreme este luata.

Tineretea e curata
Plina de iubire,
N-are nici macar o pata,
Este numai fericire.

Tineretea e plapanda
Ca o floare din gradina,
Vant mai tare de se-abate
O smulge din radacina.

Tinere, sa iei aminte,
De-mbraci haina tineretii,
Ocroteste-o si fereste-o,
Ca-i noroi pe drumul vietii!

| yoannah a răspuns:

"Cand vei fi mamik, la bucatarie
sa-ti aduci aminte de copilariehappy

"Iubirea de poate feri de batranete, Insa batranetea nu te poate feri de iubire!"

"Nu poti trai doar cu amintiri, insa nu poti trai nici fara ele!"

Cam atat momentanhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Anii trec si vantul zboara/Spulberand speranta lor/Si din tot nu mai ramane/Numai amintirea lor.''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii se intalnesc si se cunosc. Apoi se despart. Se despart pentru ca au facut imprudenta de a se cunoaste. Se despart dar nu se uita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu lasa anii tineretii sa treaca fara bucurii, si pastreaza vie fiecare amintire;

| andreeutza a răspuns:

De-as fi un fluture mic, m-as ascunde intr-un plic, iar cand plicul va fi rupt as iesi sa te SARUT...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din flori de crin iti impletesc Cununa de iubire Succes in viata iti doresc Si multa fericire!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va veni o data timpul /si in urma vom privi/vom vrea ceva totul sa invie/bucurii si nebunii/dar trecutul se ascunde/nu mai vine niciodata/numai amintirea spune/ca asa a fost o data...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum a fost la bunici trimite-mi poze. PA. TE PUP.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei fi coleguta mea la rele si la bune ne vom ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dulce-i vinul din pahar
Dulce-i mierea de albine
Dar mai dulce-i
GURITA FETELOR DE 14 ANI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti doresc in calea vieti
Sa urci treptele IUBIRI
Si pe fiecare treapta
Sa infloreasca trandafiri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti doresc in calea vieti
Sa urci treptele iubiri
Si pe fiecare treapta
Sa infloreasca trandafirii.

| Blosssom a răspuns:

Afara bate vantul si rupe trandafirii
In clasa plang colegii
De clipa despartirii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arta este frumusetea unui singur moment

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti doresc sa fi voioasa fara griji si sanatoasa sa traiesti multi ani senini si de bucurie plini

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cand sunt mare as vrea sa ma fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne despartim acum
Si e pacat
Ramane-n urma
Visul amintiri
Abia acum vedem
Cu-adevarat
Cata durere paste
DESPARTIREA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Cum doreste caprioara/Apa rece din izvor/Asa iti doresc eu tie/Mult succes in viitor! Cu foarte mult drag...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa cum bea caprioara apa dulce de izvor iti urez eu succes pe viitor cu drag denisa mary

Răspuns utilizator avertizat
| dp a răspuns:

Nu sunt Eminescu
Sa-ti scriu poezii
Dar o amintire
Iti pot daruii.