| anonim_4396 a întrebat:

Va rog dati-mi un roman urgent! Sa nu vie nici lung nici scurtut.VA ROG! Sunt clasa a 6 a,. Ceva ce il pot citi in maxim o saptamana.Cel mai bine e daca as putea sa il citesc in 5 zile.VA ROG FUNDA REPEDE! happy

5 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

"Micul print''-Antoine de Saint-Exupury Este un roman foarte interesant, din care vei avea ce invata, de maxim 200 de pagini, scris intr-un stil atractiv, potrivit varstei tale (si nu numai). Lectura placuta si o seara faina!

| frostxtq a răspuns:

Singur pe lume - Hector Malot

| Aimee33 a răspuns:

Incearca "Aventurile lui Tom Sawyer", de Mark Twain.

| Bie19 a răspuns:

Le-am citit pe toate de aici :9 dati-mi altele

| Andrada710 a răspuns:

Prinţ şi cerşetor-Mark Twain, Morcoveaţă-Jules Renard sper sa iti fie de folosbatting eyelashes.